ANKARA SANAT KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA SANAT KURSU

Sanat yüzyıllardan beri insanlık tarihinde önemli bir yere sahiptir. Biz istesek de istemesek de hayatımızın odak noktası yani merkezindedir. Hayatımızın içerisinde hiç eksilmeden yerini bir başkasına bırakmadan hep bizimle beraber oldular diyebiliriz. Örnek verecek olursa üzerinizde oturduğunuz evinizde kullandığınız her bir eşya aslında bir sanat eseridir.
Sanat tarihinden biraz bahsedelim. İlk çağdan bu yana günümüze kadar artarak ilerlemiştir. Paleolitik çağda yaşayan insanlar avladıkları hayvanları yaşamlarını sürdürdükleri mağaraların duvarlarına nakşetmişlerdir. Ve bu şekilde sanat hayatımıza girmeye başlamıştır.

Sanat bu zamana kadar gelen bu hobi ile başlamış ve daha sonraları bir tutku haline gelmiştir. Ve bu durum herkesi memnun etmiştir. Hayatımızın merkezine bu denli yerleşmiş olan bu sanatla uğraşmak isterseniz bu istek ve arzularınızı kurslarımız ile tamamlayabilirsiniz.

Sanat kursu denilince akla ilk olarak müzik yapmak veya herhangi bir müzik aleti çalmak gelir. Ama bizim sizlere sunuş olduğumuz sanat kursları sizin düşündüğünüzden biraz faklı olabilir.

Temel Eğitim Spor Kulübü

Keçiören

devamını oku... Adres: Aktepe Mahallesi 949. Cadde 32/B Keçiören - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Sanat adına tüm kıymetli bilgileri ile sizlere yön vermek, sizi sanat hakkında bilgi sahibi yapmak isteyen saygı değer eğitmenlerimiz sizin sanata ve sanat hayatına girmenizi bu şekilde ünlü bir sanatkâr olmanızı istiyor. Türk kültürümüzün gelişip ilerlemesini istiyor ve bunun sizlerden geçtiğini çok iyi biliyoruz.

Saygı değer atamız Mustafa Kemal Atatürk'ün de sanata çok değer verdiğini sizlere hatırlatmak ve onun değer verdiği yoldan gitmek istiyorsanız sizleri Ankara sanat kursuna davet ediyoruz. Sizler ile geleceğimiz artık emin ellerde. Geleceğimiz olan çocuklarımız da bizim izimizden gelir bunu hepiniz çok iyi biliyorsunuz.

Sanat adına her şey disiplin ve düzenden geçer. Yapacağımız her bir sanat aşk ister, emek ister, uğruna uykusuz geceler ister ve bunun karşılığında siz sanatkârlara mutluluk, huzur ve gurur verir.

Görsel, işitsel, el sanatları, sahne sanatları ile ilgili her türlü kursu bünyemizde bulabilirsiniz. Bu imkânını sizlere Ankara sanat kursları veriyor. Geleceğimizin alt yapısını oluşturacak olan çocuklarımız ve gençlerimize sanatı, sanat adına her şeyi sevdirmeli ve onları sanata aşık etmeliyiz.

Sanata ve sanatkara saygı her zaman baş üstünedir.