Ankara Güzel Sanatlar

Güzel Sanatlar Ankara Sanat Kursları

GÜZEL SANAT KURSLARI

Güzel sanatlar; güzellik kavramıyla oluşturulmuş, bakanlarda farklı duyguları canlandıran sanattır. Güzel sanatlar; edebiyat, resim, müzik, heykel gibi dalları vardır.

Güzel sanatın geçmişi çok eskidir. Bunu İlk çağ insanların duvarlara çizdikleri figürlerden, yaptıkları çanak çömlek kalıntılarından anlıyoruz. Sanat günlük hayattan ayrı olarak düşünülemez. Çünkü bir sanatçı eserini oluştururken mutlaka günlük yaşantısından veya toplumdaki olayların çizgisine rastlamamız mümkü...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Güzel Sanatlar

VIP+ Güzel Sanatlar

VIP Güzel Sanatlar

By My Art Eryaman

Gold Güzel Sanatlar

toplam 9 sonuç bulundu.
1 - 9 arası gösteriliyor.
Güzel Sanatlar Ankara Sanat Kursları

GÜZEL SANAT KURSLARI

Güzel sanatlar; güzellik kavramıyla oluşturulmuş, bakanlarda farklı duyguları canlandıran sanattır. Güzel sanatlar; edebiyat, resim, müzik, heykel gibi dalları vardır.

Güzel sanatın geçmişi çok eskidir. Bunu İlk çağ insanların duvarlara çizdikleri figürlerden, yaptıkları çanak çömlek kalıntılarından anlıyoruz. Sanat günlük hayattan ayrı olarak düşünülemez. Çünkü bir sanatçı eserini oluştururken mutlaka günlük yaşantısından veya toplumdaki olayların çizgisine rastlamamız mümkündür. Sanat toplumdan soyutlanmış bir kavram olarak düşünülemez. Her dönemden izler taşır. Ülkemizde farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bundan dolayıdır ki farklı kültürlerin güzel sanatlarını benimsemek kaçınılmaz olmuştur. Güzel sanatların çeşitliliği de bu şekilde çeşitlenmiş ve canlanmıştır. Ankara, İzmir gibi şehirlerimizde güzel sanatlar hobi alanında ilgi görmektedir. Ankara halkının uğraşlarına destek vermek için birçok farklı yerlerde kurslar açılmıştır. Güzel sanatlar insanların duygularını farklı yollarla ifade etme şeklidir. Güzel sanatlar içinde verilen kurslar;

Resim kursları; çizme, boyama sonucunda hayal dünyanızı veya düşüncelerinize yeni form kazandırarak farklı yüzeylere aktarmaktır. Bu işlemler yapılırken fırçalar, boyalar, tuvaller aracılığıyla yapılır. Ankara Resim kursları temel renkleri, renkleri karışımıyla hangi renklerin oluştuğu, fikirlerini kâğıda aktarma konularında yardımcı olmaktadır.

Heykel kursları; doğa da var olan varlıklardan esinlenerek beyinde hayal dünyasında harmanlanarak yeni ve farklı tarzlarda şekiller oluşturma sanatıdır. Heykel kursları yapılacak olan heykeli nasıl bir zeminde hangi araçlar kullanarak oluşturulması gerektiğini öğretirler.

Güzel sanatlar her toplumda farklı şekillerde doğmuş zaman ile ülke sınırlarını aşarak farklı toplumlarca kabul görmüştür. Son yıllarda teknolojinin büyük etkiyle dünya üzerindeki gelişmeleri, kültürleri, sanatlarını kolayca öğrenebiliyoruz. Kendi güzel sanatlarımızın yanında batılı tarzdaki güzel sanatlarda ilgi görmeye başlamıştır. Ankara da dünya üzerindeki gelişmeleri yakından takip ederek halkına bu gelişmeleri sunmak, bu farklı sanat dalları hakkında bilgilendirme, sanatı sevdirme adına çok sayıda kurs açılmıştır. Ankara da bu anlamda katılımcıların yoğun istek ve ilgisiyle hem özel kurslar hem de devlet tarafından kurslar açılmıştır. Böylece hem boş zamanlarınızı değerlendirmek için yeni alternatifler sunmaya devam etmektedir Ankara.