MÜZİĞİN HAYATIMIZDAKİ YERİ

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN HAYATIMIZDAKİ YERİ

İnsanoğlunun müzik ile arasındaki etkileşimi çok uzun zaman önce başlamıştır. Hatta insanlık tarihi ile eşdeğer bir tarihtedir. Hal böyle olunca müzik alanında gelişmeler, büyümeler elbette ki çok iyi olacaktır. Müzik ile insanlar kendilerini yüzyıllardan beri çok kolay bir biçimde anlatmayı başarmışlardır. Zaman içerisinde değişime uğrasa da uğradığı değişimler ile günümüze kadar gelmiştir. Aynı zamanda sanatın en çok tercih edilen dalı olarak bugün karşımıza çıkmaktadır.
Müzik ile müziğin etkileri çok uzun zaman önce araştırılmaya başlanmıştır. Şöyle ki bugün müziğin ne denli bir etki oluşturdukları bariz bir şekilde ortadadır. Örneğin, müzik sanatına ilgi duyan gençler ve çocuklar kendilerini diğer insanlara çok kolay bir şekilde ifade edebildikleri ortaya çıkmıştır. Bu özelliklede müzik insan hayatını büyük bir ölçüde etkilemiştir.

Müzik ile hem maddi anlamda hem de manevi anlamda çok fayda sağlayabileceğinizi hatırlatmakta fayda var. Örneğin bugün bir ses sanatçısı olmanın hem maddi açıdan faydalarını hem de manevi açıdan olan faydalarını elbette ki sizlerde fark etmişsinizdir. İnsan hayatınız vazgeçilmez bir parçası olan müzik ile çocuklarınızın derslerine daha fazla sarıldığını biliyor muydunuz?

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Yapılan araştırmalara göre müzik eğitimi alan çocukların almayan çocuklara göre daha atik, daha pratik, daha çok sorun çözebilme yeteneğine sahip, daha duyarlı ve kendine güvenen bir birey olma yolunda gitgide başarılı olmaktadır. Tabi ki de bunu müzik sayesinde başarıyorlar. Sizlerde çocuklarınızın daha iyi bir karaktere sahip olmasını istiyorsanız Ankara müzik kurslarına çocuklarınız için kayıt yaptırmalı ve geleceğe yatırım yapmalısınız.

Alanında uzman bir eğitim merkezi olan Ankara müzik kursu sayesinde çocuklarınıza hem daha iyi bir gelecek sunmuş hem de dersleri açısından daha iyi bir başarı elde etmesini sağlamış olacaksınız. Çocuklar ile çok yakından ilgilenen değerli eğitmenlerimiz engin bilgileri ve tecrübeleri ile çocuklarınız eğlenerek öğrenmenin ne demek olduğunu, nasıl bir şey olduğunuz daha iyi anlayıp tecrübe edeceklerdir.

Kurslarımız hakkında aklınıza gelebilecek soruları cevaplandırmak için bizlere iletişim adreslerimizden ulaşıp daha detaylı bir bilgiye sahip olabilecek aynı zamanda derslerimizin nasıl işlendiği sorusuna kendi gözleriniz ile şahit olacaksınız.