Ankara Viyola Kursu

Viyola Kursu Ankara Sanat Kursları

VİYOLA KURSU

Yaylı çalgılar içinde viyola çok beğenilen ve ilgiyle öğrenilmeye çalışılan bir enstrümandır. Ses tonu bakımından keman ve çello arasında kalmış bir ses düzeni üretir. Aslında fiziki olarak kemana çok benzer. Bu benzerlik müzik tekniği açısından da söylenebilir. Ancak viyola ile yakalanan müzik ambiansı, ruhu okşatan derin manası, adeta ucu açık bir denizde rüzgâra yelkene açan müzik akışına sahiptir. Her notadan çıkan sesler insana farklı duygular uyandırır. Tatlı, buruk, düşündüren bir tona sahiptir. Yani viyola i...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Viyola Kursu

VIP+ Viyola Kursu

toplam 3 sonuç bulundu.
1 - 3 arası gösteriliyor.
Viyola Kursu Ankara Sanat Kursları

VİYOLA KURSU

Yaylı çalgılar içinde viyola çok beğenilen ve ilgiyle öğrenilmeye çalışılan bir enstrümandır. Ses tonu bakımından keman ve çello arasında kalmış bir ses düzeni üretir. Aslında fiziki olarak kemana çok benzer. Bu benzerlik müzik tekniği açısından da söylenebilir. Ancak viyola ile yakalanan müzik ambiansı, ruhu okşatan derin manası, adeta ucu açık bir denizde rüzgâra yelkene açan müzik akışına sahiptir. Her notadan çıkan sesler insana farklı duygular uyandırır. Tatlı, buruk, düşündüren bir tona sahiptir. Yani viyola ile adeta müziğin hem felsefesine hem de psikolojisine inilir. Bütün bu duygular dinleyene yaşatılır.

Viyola kurslarına bakıldığında ise çocuk yaşlar için pek uygun görünmemektedir. Zira hem enstrüman fenomeni hem de müzik çalışmalarında fazla efor sarf edilmesi gerekmektedir. Bundan dolayı yetişkinler için daha idealdir. 14-15 yaşının altındakiler için çok uygun olmaz. Ancak öncesinde viyolaya geçişe uygun bir enstrümanla başlayıp daha sonra viyolaya devam etmek mümkündür.

Bununla birlikte 8 yaşından itibaren viyola dersi veren kurslar da bulunmaktadır. Viyolanın sesi de çok ilginçtir. Müzisyenler onun sesini erkek ve kadın sesinin arasında bir yere oturtur. Viyola için ders almak isteyenler içinse Ankara ideal bir seçimdir. Ankara metropolünde seçkin öğretmenler tarafından çok kaliteli eğitim veren kurslar bulunmaktadır.

Kurslarda dersler birebir yapıldığından öğrenme süreci daha kolay olmaktadır. Birebir eğitim demek özel ders konsepti taşımasıdır. Enstrümana alışmak, sesleri tanımak ve tabi ki üretkenlik bu şekilde daha kolay olur. Ancak bazı kurslarda farklı yöntemlere gidilebilmektedir. Viyola kursu enstrüman tanıtımı, solfej, armoni konularında gerekli tüm teknik detayları vermektedir. Ders saatlerinde esneklik de söz konusudur.

Kişiler kendi programlarına uygun ders saatlerini seçebilmektedir. Viyola dersi için öğretmenlerin konusunda uzman olmaları önemlidir. Özellikle teknik bilgileri detaylı verebilmek için konservatuvar mezunu olmaları önemlidir. Kurslarda erkek ve kadın eğitmen de seçilebilmektedir.

Haftanın her günü ders mevcuttur. Sanat kursu bünyesinde viyola onarımı gibi teknik destek de sunulmaktadır. Kurslardaki ders içeriği ise şöyle özetlenebilir: Viyola nasıl tutulur, yay nasıl tutulur, teller etrafında yapılan egzersizler, teorik bilgiler, ileri nota bilgisi, geçmiş ve günümüzden oluşturulan repertuar.