SAHNE SANATININ ADRESİ TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

blog yazısı ekle !

SAHNE SANATININ ADRESİ TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

Tiyatro bir sahne üzerinde oyuncular tarafından sergilenen kostüm ve görsel temalar ile desteklenen bir edebi eserdir. İlk önce edebi eserlerin yazılması daha sonra yoğun olarak düzenlenen provaların sonucunda yapılan canlı oyunlardır. Hata payı neredeyse sıfır olan tiyatro seyircilerin önünde sergilenir ve asla hata, aksaklık, eksiklik kaldırmayan önemli eserlerdir.
Tiyatronun hakkında biraz bilgilerimizi tazelemek için ufak bir hatırlat ne yapalım. Tiyatro ilk olarak Yunanistan da doğan bir oyun türüdür. M.Ö 4. Yüzyılında Yunanistan da başlayan bir sahne sanatıdır. Daha sonra M.S 16. Yüzyıl Hz. İsa'ya indirilen dinin yani Hristiyanlağın kutsal kitabı olan İncil de hikâyelenen olayları canlandırılmasında çok ilgi görmüştür.

Tiyatro edebi eserlerde geçen karakterlerin insanlar tarafından canlandırılması olayıdır. Konusunun bir sınırlaması olmayan biraz yaşamdan biraz yazarın iç dünyasından esinlenerek yazılır ve bir o kadarda bizi bize anlatır. Yaşamın göremediğimiz taraflarını anlatır bize.

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara


Tarih sayfalarına adını yazdırdığından bu yana tiyatroda bazı değişimler bazı akımların etkisi gözlenmiştir. Bu akımlardan günümüzde en çok eser görebileceğiniz akım ise realizm akımının esintileridir. Realizm yani gerçeklik akımı ile toplumumuzun eksikliklerini mizahi ve edebi bir taraftan ele almaktadır.

Siz sevgili okuyucularımız sizlerde tiyatronun eşsiz güzelliğine kendinizi kaptırmak ve yeniden hayat bulmak istiyorsanız sizleri Ankara Tiyatro eğitimi kursuna davet ediyoruz. Kurslarımızda ders vermekte olan sanatçı öğretmenlerimiz ile işin ehli olabilir ve tiyatro sahnesinin yıldızı olabilirsiniz sahne tozu yutma deneyimli yaşamak ve tiyatro yoluyla seyirciye seslenmek, onlara iyi birer örnek olmak istiyorsanız bu dalda önemli bir eğitim olmaksızın.

Sizlerde Türk tiyatrosunun usta tiyatro sanatçılardan olan ve yetenekleriyle tüm insanlara örnek olan Erol Günaydın, Nejat Uygur, Oya Başar, Müjdat Gezen, Kenan Işık, Sadri Alışık, Haldun Dermen ve daha sayamadığımız nice usta tiyatro sanatçısı gibi olabilir ve gelecek nesillere tıpkı onlar gibi iyi bir önek olabilirsiniz. Ankara tiyatro eğitimi kursu ile hayalleriniz gerçeğe dönüştürebilir.

Tiyatro perdesinin bu kez sizin için açılmasını sağlayabilirsiniz. Bence bu güzel yeteneğinizi çürütmeyin de hemen bu güzel kurslarımıza kayıt yaptırmaya gelin.