Ankara Sahne Sanatları

Sahne Sanatları Ankara Sanat Kursları

SAHNE SANATLARI

Sahne Sanatları; müzik, dans, tiyatro, sinema gibi hem görsel hem de işitsel olarak sahnede seyircilerin önünde beğeniye sunulmasıdır. Sahne sanatlarında bu alanda kendini geliştirmiş uzman ya da bu işe yeni başlamış amatör sanatseverler yoğun ve sıkı çalışmalar sonucunda inanarak ve büyük heyecan için de gösterilerini sunarlar. Sahnede azimli ve sabırlı çalışmalar sonucunda düzenli, uyumlu ve estetik hareketler sergilenir. Sahne sanatlarında ki birinci hedef bu alanda yetenekler geliştir...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Sahne Sanatları

VIP+ Sahne Sanatları

VIP Sahne Sanatları

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Sahne Sanatları Ankara Sanat Kursları

SAHNE SANATLARI

Sahne Sanatları; müzik, dans, tiyatro, sinema gibi hem görsel hem de işitsel olarak sahnede seyircilerin önünde beğeniye sunulmasıdır. Sahne sanatlarında bu alanda kendini geliştirmiş uzman ya da bu işe yeni başlamış amatör sanatseverler yoğun ve sıkı çalışmalar sonucunda inanarak ve büyük heyecan için de gösterilerini sunarlar. Sahnede azimli ve sabırlı çalışmalar sonucunda düzenli, uyumlu ve estetik hareketler sergilenir. Sahne sanatlarında ki birinci hedef bu alanda yetenekler geliştirerek dünya arenasında ülkemizi temsil edecek sanatçılar yetiştirmektir. Ülkemiz modern sahne sanatlarıyla yeni tanıştı sayılır.

Globalleşmenin etkisiyle farklı sanat dalları ve teknolojiyle birlikte sahne sanatları da ülkemize gelmiştir. Eski kültürümüzde gölge oyunları gibi sanatlar yerini artık tiyatroya, baleye, sinemaya bırakmıştır. Bu sahne sanatları çağa göre şekillenmiştir. Ülkemizde Ankara şehri sahne sanatlarının gelişmelerini yakından takip ederek ortama uygun okullar, kurslar ile bu kültürün çekiciliğini artırmaya çalışmaktır. Sanatsız bir toplum düşünülemez. Ankara da yapılan çalışmalar, sanatın önemini, eğlenceli yapısını, sosyalleşmeyi vurgulamaktadır. Amaç olarak sahne sanatlarına yeni boyut kazandırarak taklitten uzak ve yaratıcı sanatçılar yetiştirmektir.

Sahne sanatlarından;


Tiyatro; sahnede sergilenmek için yazılan komedi, dram, tarihi, müzikal gibi çeşitleri olan sahne sanatıdır. Tiyatro gösterileri her yaştan izleyiciye aileleriyle, arkadaşlarıyla ya da tek olarak keyifle izleyebilecekleri gösterilerdir. Ankara da açılan tiyatro sahnelerinde bu zevki yaşamak isteyenler belirlenen programa göre biletlerini alabilirler. Çeşitli kostüm ve sahne dekoruyla zenginleştirilmiştir.

Sinema; kocaman bir ekran üzerinde çeşitli konulardaki hareketleri yansıtma işlemidir. Karanlık bir ortamda izleyicilerin ekrandaki hareketleri izlemesidir. Aslında tiyatronun teknolojiyle desteklenerek yeni bir boyut kazanması da diyebiliriz. Modern anlamda.

Bunlardan başka örnekleri çoğaltmamız mümkündür. Ankara da büyük alışveriş merkezlerinde bulunan sinema salonlarında günümüzde birçok yapımcının filmleri vizyondadır. Ankara sahne sanatlarında ilgili halk ve turistler zaman geçirmektedir. Sahne sanatları sanat olmanın yanı sıra bir eğlence aracı olarak da kullanılmaktadır. Haftanın her günü ve saatinde ilginiz varsa sahne sanatlarına sadece biletinizi alıp koltuğunuza oturmanız yeterlidir. Gerisi profesyonellerin işidir. Sizleri gerek eğlendirmek gerekse bilgilendirmek bizim işimizdir.