EĞİTİMİN ADRESİ TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

blog yazısı ekle !

EĞİTİMİN ADRESİ TİYATRO EĞİTİMİ KURSU

Tiyatro sanatı sahne sanatları bölümünün bir alt dalıdır. Sanatın amacı ve yapılışı insanlara huzur verir ve bu şekilde bilinçlenmelerini sağlamaktadır. Tiyatro sayesinde bu olay görsel bir şekilde seyircilere aktarılmaktadır. Tiyatronun yapılmasındaki asıl amacı biz seyircilere bir konu üzerinde dururken o konuyu derinlemesine bir şekilde düşünmemizi yorumlamamızı sağlar.
Tiyatro ebedi bir yazıya bağlı kalarak seyirciler önünde kostüm ve müzik eşliğinde sahne üzerinde oynanan oyunlardır. Tiyatro oyunu izlerken siz seyircilerin gözlemlerini daha çok üzerine çekebilmek adına tiyatro kostümlü, müzikli, danslı ve sahne üzerinde bulunan görsel temalar eşliğinde oynanır.

Tiyatro ilk olarak Yunanistan'da doğmuştur. M.Ö oynanmaya başlayan tiyatro antik çağda doğmuş ve bu sanat dalı orta çağda Avrupa'da Hıristiyanlara inen, kutsal kitap sayılan incilin içerisinde bulunduğu hikâyeleri ele alarak oynanmıştır.

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Just Dance

Oran

devamını oku... Adres: Zülfü Tiğrel Caddesi Kuzu Effect AVM Kat 1 Oran - Ankara


Osmanlı döneminde tiyatro; karagöz ve Hacivat, köy seyirlik oyunu, orta oyunu olarak sergilenmekteydi. O zamanlarda büyük ilgi gören karagöz ve Hacivat günümüzde de genelde İslam dünyasında büyük bir yeri olan 11 ayın sultanı olarak adlandırılan ramazan aylarında gösterilmekte ve o eski günleri yâd ediliyorlar.

Tiyatro tıpkı bale gibi opera gibi sahne sanatları arasında önemli bir yere sahiptir. Tiyatronun her bir oyunu canlı olarak seyredildiği için hata payı bulunmamakta hatta sıfır olmaktadır. Dünyaca ünlü tiyatro oyunları genelde William Shakespeare, Anton Çehov, Bertolt Brecht ve onlar gibi tiyatro yazarları tarafından ele alınmıştır. Türk tiyatro yazarlarından Gani Müjde, Rıfat Ilgaz, Vasfi Mahir Kocatürk ve daha niceleri tarafından alınmıştır.

Sizlerde tiyatroda bir rol almak bir rol sahibi olmak ve belki de başrol olmak istiyorsanız bu isteğinizi gerçekleştirmek için eğitim almanız gerekmektedir. Sizlere bu eğitimi verecek olan çok önemli bir kurs ile sizleri tanıştırmak istiyoruz. Ankara tiyatro eğitim kursu ile hayatınız değişebilir ve sizlerde kurduğunuz hayalinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Sizlerde Ankara tiyatro eğitim kursları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız eğer sizler hemen iletişim adreslerimizden bizlere ulaşabilir ve her konu hakkında ayrıntılı bilgi için bizlere ulaşabilirsiniz. Bizce bu güzel fırsatı kaçırmamalısınız.