MÜZİK KURSU İLE ÇOCUKLARDA PSİKOLOJİK GELİŞME

blog yazısı ekle !

MÜZİK KURSU İLE ÇOCUKLARDA PSİKOLOJİK GELİŞME

Çocukların psikolojik gelişiminde müzik eğitiminin önemi oldukça büyüktür. Çocuklar müzik eğitimi ile; güzeli, iyiyi ve doğruyu farkederek, küçümsenemeyecek boyutta toplumsallaşma da yol kat ederler.Müzik kursu ile çocuklarda psikolojik gelişime arasında büyük bir bağlantı bulunmkatadır.Ruhsal amünlamda müzikle doyuma ulaşan çocuklar, sağlıklı bir kişilik yapısının yanında sağlıklı bir ruhsal gelişime da sahip olurlar. Bu sebeple çocuklarımızı erken yaşlardan itibaren müzik kurslarına göndererek gelişimlerine yardımcı olmalıyız. Ankara ve tüm illerimizde çocuklarımız için açılmış bulunan çok çeşitli müzik kursları da bulunmaktadır.Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

Batı Sahne Sanat

devamını oku...
Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik eğitimine okul öncesi dönemde başlandığında çocuğun düşünme ve yaratıcılık sisteminden, hayatı algılamasına kadar pek çok açıdan gelişmesine yarsdımcı olunacaktır. Çocuğa erken yaşlarda verilen müzik eğitimi ile sadece müzikal anlamdaki yetenek ve anlayışları değil, aynı zamanda gerçek hayattaki problemleri anlama da da ciddi kolaylıklar kazandıracaktır. Sanatsal eğitimde temel öğe olarak bilinen müzik, aynı zamanda zihinsel süreçlerinde ifadesidir. Çoğu zaman çocuklar, içlerinde yaşadıkları ya da hissettikleri pek çok şeyi sözlere dökemezler. İşte böyle durumlarda müzik devreye girerek, çocuğun kendini ifade etmesine aracılık eder. Müzik dinlemek ise çocuklarda, konsantrasyonu, sessizliği, müzik dinleyen insanlara karşı saygı göstererek sessiz kalmayı, sesleri ayırt etme ve tanımayı da sağlayacaktır.

Değişik zaman dilimlerinde dinlediği müzikleri anımsaması, ayrıca belirli bir konu içeren müzikler de, müzik ile konu arasında kurduğu neden –sonuç ilişkileri ile bilişsel açıdan da gelişme sağlayacaktır. Ayrıca çocukların şarkı söylemeleri, sadece seslerini kullanma konusunda tecrübe kazanmalarıyla sınırlı değildir. Aynı zamanda anlamından haberdar olmayı sözcükleri kabvaramasını da sağlar. Beraber söylenen şarkılar da çocukların, kendi seslerini diğerleriyle kontrol altında tutmayı ve uyum çabalarını ortaya çıkarmaktadır. Çocukalrın müzik aletlerini çalıyor olmasının da enerjisini doğru şekilde kullanmasına etkisi vardır. Ayrıca bu durum seslerin keşfedilmesine ve kendine has ritimlerin oluşmasına sebep olmaktadır. Bu durumda çocuklarda özgüven ve başarı duygusunun yerleşmesine sebep olur.

Çocukların psikomotor gelişimleri sürecinde de müzik etkinliklerinin ciddi önemi bulunmaktadır. Küçük ve büyük kasların gelişmesinde müzik aleti çalmanın etkisi vardır. Ayrıca entrüman çalan çocukların tepki, hız ve koordinasyonlarında da önemli ölçüde gelişme görülmektedir.