GENÇLİĞİN YENİ İLGİSİ GİTAR KURSU

blog yazısı ekle !

GENÇLİĞİN YENİ İLGİSİ GİTAR KURSU

Günümüzde popüler olan müzik aletlerini sırlayın dersek vereceğiniz cevapların başında eminiz ki gitar gelir. Gitar herkes tarafından bilinen çokta kullanılan bir müzik aletidir. Peki, sizler bu müzik aleti hakkında bilgi sahibi olmak, onu tanımak, onunla dost sırdaş olmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise sizler Ankara gitar kurslarımıza bekliyoruz.
Gitar perdeli bir müzik aleti olduğu için diğer müzik aletlerine nazaran çok daha kolaydır. Kolaydır ama hemen öğrenilemez yine diğer müzik aletlerinde olduğu gibi zorlukları vardır elbet. Mesela ilk başlarda parmaklarınız hareket ettirmekte epey bir zorlanacaksınız. Fakat ya da devam edip başladığınız işi yarım bırakmak iseniz kesinlikle mutlu sona kavuşacaksınız.

Ankara gitar kursları ile sizler gitar hakkında ne varsa öğrenip o konuda uzmanlaşacaksınız ve hayaliniz olan gitar çalmayı başaracaksınız. Fakat bunları kurslarımıza gelip yapabilirsiniz. Yoksa evde kendiniz ya da internetten videolar izleme ile hiçbir şey öğrenemezsiniz.

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Peki, bu kadar çok sevilen gitarın ne zaman ortaya çıkmış ona biraz bakalım. Gitarın çok eskiye dayandığınıza dair birçok varsayım vardır. Fakat Hititlere ve Asurlulara ait kabartmalarda gitara benzeyen telli çalgıların olduğu bir gerçektir.

Dünya çapında bir müzik aleti olması ilk olarak Avrupa'ya geçişi sırasında yaşanmıştır. İranlılar sayesinde Araplara oradan da Arapların ispanyayı fethiyle ise Avrupa'ya geçtiği bilinmektedir. 19. Yüzyılda gitara sesini arttıracak değişimler geçirmemiştir. Bunlar gövdesinin genişlemesi, derinliği azaldı, göğüs kapağı iyice inceldi ve daha birçok değişiklik ile gitar günümüzde halini aldı.

Gitar zaman içerisinde değişip gelişim göstermiştir. Ayrıca gitar kendi arasında da alt dallara ayrılmıştır her müzik tarzına uygun gitar türleri üretilmiştir. Bunlardan bazıları akustik gitar, elektrogitar, basgitar, 7 telli gitar, klasik gitar, jazz gitar, 12 telli gitar ve daha birçok çeşidi ile sevenlerine müzik ziyafeti çekmektedirler.

Gitar diğer müzik türleri ile anlaşabilen onlarla uyum sağlayabilen nadir müzik aletlerinden biridir. Bu özelliği ile herkesin ilgisiniz sevgisiniz kazanmıştır. Herkesle uyum içinde yaşayan bu güzel ve nadide müzik aletini çalmayı kim istemez ki? Herkesin isteyeceğiniz bildiğimiz iç,n sizlere bu güzel kursu sunduk gerisi sizin kararınıza kalmış.