GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE RESİM KURSU

Resmin tarihi ile insanlık tarihi hemen hemen aynı zamanlarda başlamışlardır. İnsanlar ilk çağlarda gördüklerini, yaşadıkları, hayvanları, duvarlara çizmişlerdir ve böylelikle resim sanatı ortaya çıkmışlardır. Resimler kâğıdın üzerine, bezin üzerine, duvarın üzerine veya herhangi bir objenin üzerine çizilen figürlerdir.
Dünyanın her yerinde resimden izler bulabilirsiniz. Eski mısırda var olan mezarların ve din adamlarının tapınakları üzerine resimler yapıldığı daha sonra ise papirüs kâğıdının üzerine resim yapıldığı ortaya çıkmıştır.

Resim yıllarca aynı kalacak değil elbette her şeyin değişime uğradığı gibi resimde de kendi alnında değişiklikler yaşanmıştır. Özelliklede Rönesans döneminde resim pek çok akım ile iç içe olarak değişmeler göstermiştir. Bu değişmelerin izlerini hala günümüzde görebilmemiz mümkündür. Geçmişten günümüze kadar süre gelen ve zaman içerisinde değişime uğrayan yeni akımlardan etkilenen bir sanattır resim.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Osmanlı döneminde resim Türkler arasında adeta bir yıldız gibi parlamıştır. Türklerin resimleri genelde Selçukluların izinden gidilip yapılan minyatür tarzında ki resimler yer almıştır. Ayrıca Osmanlı döneminde camii içleri için kullanılan resimlerde günümüzde hala özelliğini koruyor ve tüm ihtişamı ile görenleri kendisine hayran bırakıyor.

Resimler çizildikleri konulara göre farklılık gösteriyorlar. İnsan resimleri yani portre, manzara resimleri, karakalem çalışmaları, nü resimleri, minyatür resimleri, yağlı boya çalışmaları ve daha nice teknikler ile yapılan sanattın ta kendisidir. Kişinin kendi ruh âleminde, hayal dünyasında ne gibi bir yer ediniyorsa kâğıda veya herhangi bir yere zihnimizdeki oluşan figürler dökülür.

Sizlerde bu resim sanatına gönül vermiş iseniz ve yeteneklerinizi geliştirmek ve yaptığınız sanatı daha profesyonel bir şekilde yapmak istiyorsanız bu konuda eğitim görmeli ve alanında uzman kişilerden ders almalısınız. Seçeceğiniz kurslara dikkat etmeli ve en iyi şekilde eğitim veren kurslara yani Ankara resim kursuna gitmelisiniz. Yanlış bir seçim dâhilinde yanlış bir eğitim alabilir ve yanlış bir şekilde sanatınızı icra etmeye çalışabilirsiniz.

Sizlerde resim yapmak ve bu alanda bir profesyonel kadar yol almak istiyorsanız, eğitimde zirveyi yaşamak istiyorsanız Ankara resim kurslarına gelerek o zirveye adım atmış olacak hatta ve hatta orada zirvede kendi tahtınızı kurmuş olacaksınız.