Ankara Resim Kursu

Resim Kursu Ankara Sanat Kursları

RESİM KURSU

Resim, duygu ve düşüncelerimizi herhangi bir yüzeye çizgiyle, renkle aktarabilme sanatıdır. Bu aktarmayı yaparken belli bir estetik kuralları çerçevesinde ve doğru orantılarda olması önem taşımaktadır.

Güzel sanatlar deyince akla ilk gelen sanat dalıdır resim. Çok eski zamanlara dayandığı bilinmektedir. Mağara duvarlarına çizilen çeşitli figürler insanların o zaman da resimle çeşitli duygu ve düşüncelerini aktarabildiğini göstermektedir. İlk resimler dini inançlarla yapılmış olsa da sonrasında bu durum değiş...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Resim Kursu

VIP+ Resim Kursu

VIP Resim Kursu

By My Art Eryaman

Gold Resim Kursu

toplam 6 sonuç bulundu.
1 - 6 arası gösteriliyor.
Resim Kursu Ankara Sanat Kursları

RESİM KURSU

Resim, duygu ve düşüncelerimizi herhangi bir yüzeye çizgiyle, renkle aktarabilme sanatıdır. Bu aktarmayı yaparken belli bir estetik kuralları çerçevesinde ve doğru orantılarda olması önem taşımaktadır.

Güzel sanatlar deyince akla ilk gelen sanat dalıdır resim. Çok eski zamanlara dayandığı bilinmektedir. Mağara duvarlarına çizilen çeşitli figürler insanların o zaman da resimle çeşitli duygu ve düşüncelerini aktarabildiğini göstermektedir. İlk resimler dini inançlarla yapılmış olsa da sonrasında bu durum değişmiştir. Rönesanstan sonra dini konuların dışına çıkılmış ve doğayla ilgili resimler yapılmaya başlanmıştır.

Aslında resme yetenek eğitim hayatından önce keşfedilmektedir. Hemen hemen her çocuğun elinde renkli boya kalemleri görmemiz mümkündür. Yeteneği olup olmadığını anlamaksa tamamen ebeveynlere düşen bir görevdir. Rastgele yerlere çizilen resimlerden şikâyet edip, resim çizmesine engel olmamalı aksine böyle bir yeteneği varsa keşfedilmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Belki de büyük bir sanatkârın hayatının önemli bir dönüm noktasının kurucusu olabiliriz.

Resim çizebilmenin yeteneğe bağlı olduğu tartışılamaz bir gerçek olsa da eğitimle bunun desteklenip geliştirilebilmesi de tartışılmaz bir başka gerçektir. Bu yeteneği geliştirmeye imkân yaratan pek çok sanat kursu adı altında resim kursu karşımıza çıkmaktadır fakat buna karar verebilmek için güzel bir ön araştırma yapmamız bizim yararımıza olacaktır.

Bu imkânı her yerde bulabilmemiz maalesef ki hala mümkün değildir. Ankara, İstanbul gibi daha büyük olan ve imkânları gelişmiş şehirlerde bu kurslardan faydalanabilirken daha küçük olan şehirlerde bu imkânı bulamayabiliriz. Kendimizi geliştirme sürecinde imkânların olduğu yerde bulunup eğitimimizi tamamladıktan sonra tekrar hayatımıza kaldığımız yerden devam edebilir ya da hayatımıza farklı bir yön verebiliriz.

Eğer resme yeteneğimiz olduğunu düşünüyor fakat kendimizi yetersiz hissediyorsak bulunduğumuz yerden bir adım atarak başlayabiliriz. Kendimizi geliştirerek uğraş vereceğimiz bu sanat dalı bizi fazlasıyla memnun edecektir. Duygu ve düşüncelerimizin dışa vurumu hem bizi günlük hayatın stresinden uzaklaştıracak hem de ruhumuza kattığı sanatçı kişilikle yüzeysel düşünmemize engel olacaktır. Eğer istersek hobi dışına çıkıp, mesleğimiz haline getirebilir, hayatımızı resim üzerinden idame ettirebiliriz. Resim öğretmenliği, ressam olmak gibi örnekler verilebilir.