Ankara Konser

Ankara Sanat Kursları Konser

Konser - Canlı Müzik Performansı

Konser, bir şarkıcı ya da müzik grubunun dinleyiciler önünde canlı performans sergilemesidir. Konser tek bir müzisyen tarafından da verilebilir. Buna resital denilmekte olup, bir kaç gün süren konserlere ise festival denilmektedir.

Konserler genellikle açık alanda verildiği için daha çok bahar mevsimiyle birlikte başlar. Hava şartları konserlerin izleyici sayısını etkileyen temel unsurdur. Bazen hava tahminlerinde yanılmalar olup yağmur altında konser veren müzisyenlerin sayısı da oldukça fazla olmakla birlikt...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Konser

VIP+ Konser

toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Ankara Sanat Kursları Konser

Konser - Canlı Müzik Performansı

Konser, bir şarkıcı ya da müzik grubunun dinleyiciler önünde canlı performans sergilemesidir. Konser tek bir müzisyen tarafından da verilebilir. Buna resital denilmekte olup, bir kaç gün süren konserlere ise festival denilmektedir.

Konserler genellikle açık alanda verildiği için daha çok bahar mevsimiyle birlikte başlar. Hava şartları konserlerin izleyici sayısını etkileyen temel unsurdur. Bazen hava tahminlerinde yanılmalar olup yağmur altında konser veren müzisyenlerin sayısı da oldukça fazla olmakla birlikte ayrı bir duygusallık katması da tartışılmaz öyle değil mi?
Günlük hayatta takip ettiğimiz, şarkılarına yabancı olmadığımız bir müzisyenin konserine severek gidebiliriz. Şarkılarına aşina olduğumuz için eşlik edebiliriz. Bence asıl deneyim hakkında pek bilgi sahibi olmadığımız bir müzisyenin konserine gitmektir. Belki de dinlemekten çok keyif alacağımız, sevdiğimiz müzisyenlerin başında gelecektir. Ön yargılı davranmadan bu şans herkese tanınmalı. Severek dinlediğimiz kişinin sesini canlı dinlediğimizde daha çok sevebiliriz ya da artık dinlemekten vazgeçebiliriz.
Konserlerde yer bulma sıkıntısı çokça yaşandığı için konser saatinden daha erken bir saatte bulunmamız daha doğru bir seçim olacaktır. Eğer oturma alanının olmadığı bir konser ise arka sıralarda bulunmak hiçte istemeyeceğimiz bir durum. Boyumuzda çok uzun değilse görselden uzak sadece duyarak geçirdiğimiz bir konser olmaktan öteye geçemez. Öyle ya müzisyenlerin görsel sahne performansları da bir hayli önem taşımaktadır.

Konser denilince aklımıza her ne kadar açık geniş bir alan ve insan topluluğu olarak bir manzara belirse de artık günümüzde kapalı alanlarda canlı müzik tadında konserlerde verilmektedir. Bu gibi alternatifleri Ankara, İstanbul ya da bunun gibi büyük şehirlerde bulmak mümkün fakat daha küçük olan ve bu tarz alternatiflerin tercih edilmediği daha küçük şehirlerde bu imkânı bulamayanlar konser verilen şehirlere gelmeyi tercih edebiliyorlar.

Mesela Ankara konser takvimlerini takip ederek pek çok konser fırsatından faydalanabiliriz. Sosyal medyada bu konuda iyi çalışmalar olup, afişler yardımıyla da bu gibi etkinliklerden haberdar olabiliriz. Konserler stres atabileceğimiz, günlük sıkıntılardan bizi birazda olsa uzaklaştırabilecek, belki de hayatımız boyunca aklımızdan çıkmayacak bir an olarak bize kalacaktır. Bu yüzden bize kalan en kısa zamanda bir konser takvimine bakıp, dinlemekten zevk alabileceğimiz bir müzisyen ya da müzik grubunun konserine gitmektir. Sevgilerle...