MÜZİK ALETİ ÇALMAK İLE ZEKA GELİŞİMİ ARASINDAKİ 5 İLİŞKİ

blog yazısı ekle !

MÜZİK ALETİ ÇALMAK İLE ZEKA GELİŞİMİ ARASINDAKİ 5 İLİŞKİ

Müzik, insanların yaşamlarının vazgeçilmez unsurları arasında en başta gelir. İnsanlar, neden müzik dinleme ihtiyacı duyarlar? Müzik dinlemek, hayatın olmazsa olmazlarından olan su, ekmek ve uyku gibi ihtiyaçlardandır. Müzik konusunda araştırma yapan uzmanlar, vücudumuzda bulunan her hücrenin belirli bir ahenge sahip olduğunu belirtirler. Birçok hastalık ise hücrelerin ahenginin bozulmasından kaynaklandığını ileri sürerler. Felç geçirmiş bir hastanın müzik dinletilerek tedavi edildiği görülmüştür. Sonuç olarak, biz her ne kadar müziğin bu kadar önemli olduğunun frakında olmasak dahi vücudumuzun müziğe ihtiyacı vardır.Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müziğin insan üzerindeki önemli etkilerine bir örnek de; müziğin insan vücudundaki zarar ses dalgalarına ulaşarak, oluşan hasarı 180 derecede bir faz farklılığı oluşturarak iyileştirme niteliğine sahip olmasını söyleyebiliriz. Müziğin yanı sıra müzik aleti çalmanın da ekstra faydaları bulunmaktadır. Bedensel, duygusal ve zeka gelişimi açısından ciddi etkileri vardır. Ülkemizde Ankara başta olmak üzere tüm illerimizde fazla sayıda ve alternatiflerde bulunan müzik kurslarına her yaşta kendinize uygun olan bir müzik aleti çalmayı öğrenme şansı elde edebilirsiniz. Şimdi müzik aleti çalmak ile zeka gelişimi arasındaki 5 ilişki nedir? Sorusunun cevabı ile devam edelim.

1.Müzik aleti çalmak ve öğrenmek kişiye disiplinli olmayı öğretmenin yanı sıra hafızanın da güçlenmesine olumlu katkıda bulunur.

2.Müzikle ilgilenmek ve müzik aleti çalmak beyin fonksiyonlarının aynı anda harekete geçmesini sağlar. Bu durumda kişinin karışık gibi görünen durumlarda oldukça pratik ve hızlı bir şekilde çözümler üretmelerine yardımcı olur.

3.Müzik ve müzik aleti çalmak kişinin yaşamına eğlence katmasının yanı sıra stresten kurulmaya ve kişinin kafasının rahatlamasına ve sakinleşmesine olanak sağlar.

4.Müzik aleti çalan kişilerin aynı anda hem notaları beyinlerinde düşünürken, bir taraftanda bunu ayak ya da ellerini kullanarak uygulamaları sayesinde sağ ve sol beyinlerinin aynı anda işlemesini sağlar. Bu durumda kişinin zeka gelişimine büyük katkı sağlar.

5.Müzik aleti çalan kişilerin zeka seviyeleri yani IQ seviyeleri de müzikle ilgilenmeyen kişilere oranla oldukça yüksektir.