ANKARA’DA HİZMET VEREN MÜZİK KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA HİZMET VEREN MÜZİK KURSLARI

Müzik öğrenilmesi gereken aktiviteler arasında yer almalıdır. Modası hiçbir zaman geçmeyen dinamik bir faaliyettir. İnsanlar duygularını söz ile ifade edemediği noktada notalar bu görevi üstlenmiştir. Böylece bazen kelimelerin yetersiz kaldığı durumlarda notalar devreye girerek söylenmek istenen çoğu duyguyu, düşünceyi söyler. Eskiden insanlar bu şekilde iletişim kurmuşlardır. Çeşitli sesler ile düşüncelerini, acılarını, sitemlerini ifade etmişlerdir. Zaman içerisinde enstrümanların geliştirilmesi ile müzik iletişim aracı olarak kullanılmasının yanı sıra sanatsal unsuru da ön plana çıktı.
Ankara ülkemizin en kalabalık şehirlerindendir. Farklı kültürden insanların bir arada yaşadığı bu şehir farklı aktivitelerinde gelişmesine etkili olmuştur. Bu aktivitelerin arasında müzik dünyasının çeşitlenmesini, canlanmasını sağlayan girişimleri görmek mümkündür. Mesela müzik kursları, özel müzik okulları gibi. Ankara'da hizmet veren müzik kursu nerededir? Gibi bir soruya tek bir yeri, semti cevap olarak gösteremeyiz.

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik kurslarının kalitesi eğitim sürecinizde en etkili olacak unsurdur. Çünkü burada geçireceğiniz zaman diliminde müzik adına her şeyi teknik bilgi düzeyinde öğrenmek hayatınızı kolaylaştıracaktır. Çünkü mesleki müzik üzerine oluşturmak isteyenler amatör beceriler ile değil bu müzikte yeteneklerinizin ulaşacağı en son seviyeye ihtiyaç duyulmaktadır. Çünkü rakiplerinize ancak bu şekilde fark atabilirsiniz. Gerçi müziğin hiçbir zaman sonuna ulaşmak mümkün değildir. Bitmeyen bir derya gibidir. İçerisine girdiğiniz zaman müziğin sadece şarkı söylemek veya enstrüman çalmak olmadığını anlayacaksınız.

İşte daha fazlasını arayanlar için Ankara müzik kursları ihtiyaçlara uygun sınıf düzeni, ferah bir ortam, kullanılan malzemeler ve aletler en son teknolojiye uygun ve yeni niteliklere sahiptir. Ayrıca ders aralarında kendinizi dinlendirmek için kafeterya da bir şeyler içebilirsiniz. Zamanın eğlenceli akışına Ankara müzik kurslarında şahit olacaksınız.

Ankara müzik kursları sayıca fazla olması ile diğer illerimize de örnek temsil etmektedir. Böylece diğer şehirlerimiz de bu tür faaliyetlere yönelerek müzik sanatını ülkemizin dört bir yanında insanlara dersleri verilmektedir. Ankara da hizmet veren müzik kurslarına olan ihtiyaç artmaktadır. Ankara müzik kursları dünyada tercih edilen müzik türlerine uygun olarak ders seçenekleri de sunmayı ihmal etmemektedir.