ANKARA’DA HİZMET VEREN DRAMA KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA’DA HİZMET VEREN DRAMA KURSLARI

Drama öğrenmeye karar vermek ile ne yazık ki işlem bitmiyor. Aslında öğrenmeye karar vermek kadar iyi bir eğitim almakta önemli bir aşamadır. Bunun için geniş çaplı bir araştırma yaparak, kurslar hakkında bilgi toplayarak siz değerli okuyucularımız kararınızı vermenizi öneririz. Drama öğrenme konusunda daha yeniyseniz, nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız araştırmalarınızı küçük çaplı başlatın. Yani arkadaşlarınızdan, akrabalarınızdan tavsiyeler alarak yönünüzü belirleyebilirsiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Horos Sanat ve Dans

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2432 Cadde No:163/2 Çayyolu-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Sahnede drama oyuncusu olmak sadece yetenek gerektirir gibi algılansa da kaliteli bir eğitim sürecinden geçerek tüm bu kalıplaşmış ifadeler yıkılacaktır. Düşüncelerini etkili bir şekilde ifade etme, okuma, dinleme, dinlediklerini yazıya aktarma, özellikleri gelişir. Emek verilerek yapılan çalışmalar, aynı zaman da istek ve arzu ile harmanlanması bu başarıyı mümkün kılmaktadır. Siz değerli okuyucularıma tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum: drama kurs seçiminiz eğitim kalitesini etkileyecektir. Kurs seçimi yaparken aynı zamanda bütçenize uygun olanı, evinize uzaklığı, hocaların eğitim kalitesi gibi tercihlerinize etkili olan faktörlerdir.

Ankara'da bulunan birbirinden farklı, bütün drama kursları adeta kalite konusunda birbiri ile yarışmaktadır. Son derece başarılı öğrenciler yetiştirmesi ile somut örnekler sunmaktadır. Ankara'da bulunan drama kurslarını isimleri ve bulunduğu ilçesine göre yaptığımız büyük ölçülü araştırma sonucunda veriler elde ettik. Eğer Ankara da yaşıyorsanız ve drama alanında kendinizi geliştirme gibi bir düşünceniz varsa drama kursu makalemiz size rehber olacaktır. Drama kursu tercihi yaparken düşüncelerinizin şeffaflık kazanması için gözlemci olarak derse katılıp ders hakkında, hoca hakkında, sınıf mevcudu gibi önemli olan durumları yakından gözlemleme imkânınız vardır.

Ankara drama kursları her yaşa kazandırdığı avantajları vardır. Mesela çocuklarda kendini ifade etme yeteneğini geliştirir. Böylece kalabalık ortamlarda duygularını, düşüncelerini rahatça ifade edebilme, iletişim kurmada kolaylık sağlar. Sadece çocuklara değil gençlere, yetişkinlere ve olgun yaştaki katılımcılara da avantajları vardır. Mesela drama da doğaçlama yapma imkânı vardır. Bu durum kişinin geniş bir bakış açısında farklı yol ve yöntemleri deneyerek yeni stratejiler geliştirebilir. Drama kursu dersleri kişisel gelişime katkısı olduğu gibi iş hayatında alternatif çözüm yolları geliştirmeye de katkı sağlar.