MÜZİK KURSU DERS ÜCRETİ

blog yazısı ekle !

MÜZİK KURSU DERS ÜCRETİ

Ülkemizde taleplerin son yıllarda müziğe olan ilgi ile birlikte talepleri de artırmaktadır. Bu durumda sınıfların kalabalıklaşması ile verim de düşeceğinden yeni kursların açılması durumunu zorunlu kılmıştır. Böylece her geçen gün açılan kurslarında sayısının artması ile fiyatlar da değişiklik göstermektedir.bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

Batı Sahne Sanat

devamını oku...
Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Yaptığımız araştırmalar Ankara düzeyinde yapıldığından fiyatlarda buradaki kurslara yöneliktir. Ülkemizin her bir şehrindeki kursun diğer bir şehirdeki kursa göre farklılık göstermektedir. Müzik kursu ücreti ne kadar? Diye soran annelere-babalara veya kendi için düşünen okuyucularımıza bu sorunun cevabını hemen belirtelim. Ankara müzik kursu fiyatları müzik türünde alınan enstrüman derslerine göre farklılık göstermektedir.

  • Davul dersi ücreti: ortalama aylık 160 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.
  • Klavye dersi ücreti: ortalama aylık 170 TL ile 210 TL arasında değişmektedir.
  • Keman dersi ücreti: ortalama aylık 185 TL ile 215 TL arasında değişmektedir.
  • Elektrogitar ders ücreti: ortalama aylık 150 TL ile 195 TL arasında değişmektedir.
  • Piyano ders ücreti: ortalama aylık 185 TL ile 230 TL arasında değişmektedir.
  • Bağlama ders ücreti: ortalama aylık 120 TL ile 160 TL arasında değişmektedir.
  • Yan flüt ders ücretleri: ortalama aylık 180 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.
  • Çello ders ücretleri: ortalama aylık 200 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
  • Gitar ders ücretleri: ortalama aylık 150 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.

Ankara müzik kurslarında görüldüğü gibi derslerin fiyatları dersin içeriğine göre değişmektedir. Derslere katılımcıların kendi enstrümanlarını getirerek ders süreçleri bu şekilde devam edilir. Ancak piyasalardaki sahte malzemeleri almaktan çekinenler için bir kolaylık sağlanmış kurslardaki uygun fiyatlarda satılan orijinal enstrümanları alarak kendi aletini tercih edebilir.

Ankara müzik kursları sıradan sınıf düzeninden farklı olarak stüdyo çalışmaları için dizayn edilmiş bir ortamda mevcuttur. Böylece kişilerin kendilerini sınıf ortamında değil de kendilerini daha rahat hissedecekleri, eğlenceli, farklı bir ortamda çalışma hazzını yaşayacaktır.

Verdiğimiz tüm bilgiler tercihleriniz için hazırlanmış el kitapçığı şeklinde kararlarınızı vermede sizi aydınlatıcı bilgileri kapsamaktadır. Ankara müzik kursları sizi hedeflerinize ulaştırdığında yaşayacağınız mutluluğu paylaşacak samimiyetteki personeli ile hizmetinizdedir.