MÜZİK KURSU DERS ÜCRETİ

blog yazısı ekle !

MÜZİK KURSU DERS ÜCRETİ

Ülkemizde taleplerin son yıllarda müziğe olan ilgi ile birlikte talepleri de artırmaktadır. Bu durumda sınıfların kalabalıklaşması ile verim de düşeceğinden yeni kursların açılması durumunu zorunlu kılmıştır. Böylece her geçen gün açılan kurslarında sayısının artması ile fiyatlar da değişiklik göstermektedir.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Yaptığımız araştırmalar Ankara düzeyinde yapıldığından fiyatlarda buradaki kurslara yöneliktir. Ülkemizin her bir şehrindeki kursun diğer bir şehirdeki kursa göre farklılık göstermektedir. Müzik kursu ücreti ne kadar? Diye soran annelere-babalara veya kendi için düşünen okuyucularımıza bu sorunun cevabını hemen belirtelim. Ankara müzik kursu fiyatları müzik türünde alınan enstrüman derslerine göre farklılık göstermektedir.

  • Davul dersi ücreti: ortalama aylık 160 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.
  • Klavye dersi ücreti: ortalama aylık 170 TL ile 210 TL arasında değişmektedir.
  • Keman dersi ücreti: ortalama aylık 185 TL ile 215 TL arasında değişmektedir.
  • Elektrogitar ders ücreti: ortalama aylık 150 TL ile 195 TL arasında değişmektedir.
  • Piyano ders ücreti: ortalama aylık 185 TL ile 230 TL arasında değişmektedir.
  • Bağlama ders ücreti: ortalama aylık 120 TL ile 160 TL arasında değişmektedir.
  • Yan flüt ders ücretleri: ortalama aylık 180 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.
  • Çello ders ücretleri: ortalama aylık 200 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.
  • Gitar ders ücretleri: ortalama aylık 150 TL ile 200 TL arasında değişmektedir.

Ankara müzik kurslarında görüldüğü gibi derslerin fiyatları dersin içeriğine göre değişmektedir. Derslere katılımcıların kendi enstrümanlarını getirerek ders süreçleri bu şekilde devam edilir. Ancak piyasalardaki sahte malzemeleri almaktan çekinenler için bir kolaylık sağlanmış kurslardaki uygun fiyatlarda satılan orijinal enstrümanları alarak kendi aletini tercih edebilir.

Ankara müzik kursları sıradan sınıf düzeninden farklı olarak stüdyo çalışmaları için dizayn edilmiş bir ortamda mevcuttur. Böylece kişilerin kendilerini sınıf ortamında değil de kendilerini daha rahat hissedecekleri, eğlenceli, farklı bir ortamda çalışma hazzını yaşayacaktır.

Verdiğimiz tüm bilgiler tercihleriniz için hazırlanmış el kitapçığı şeklinde kararlarınızı vermede sizi aydınlatıcı bilgileri kapsamaktadır. Ankara müzik kursları sizi hedeflerinize ulaştırdığında yaşayacağınız mutluluğu paylaşacak samimiyetteki personeli ile hizmetinizdedir.