EĞİTİMİN GEREĞİ MÜZİK KURSU

blog yazısı ekle !

EĞİTİMİN GEREĞİ MÜZİK KURSU

Müzik her bireyin hayatında çok önemli bir yere sahip olan pozitif bir aktivitedir. Müzik yediden yetmiş yediye bay bayan her bireyin en çok ilgi duyulan sanat dalıdır. Sanat ise görsel, işitsel ve daha bir sürü yok ile hayatımızda olan biteni ve birde bunun yanında hayal gücümüzü arttıran büyük bir aktivitedir.
Müzik büyükleri etkilediği kadar büyük yavrularımızı yani çocuklarımızı da derinden etkilenmektedir. Hatta bununla da sınırlı kalmayıp canlı olan her bir unsur için pozitif bir etki bırakmaktadır. Yapılan araştırmalarda müzik dinletilen bitkilerin ile dinletilmeyen bitkilerin büyüme üzerinde çok büyük farklılaşma görülmüştür. Müzik dinletilen bitkiler dinletilmeyen bitkilere oranla hızlı gelişip olgunlaşmışlardır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Müziğin çocuklar üzerindeki etkisi saymakla bitmez biz sizler için bu konuyu kısaca aktaralım. Bilimsel araştırmalara göre müzik eğitimi olan çocukların matematik, İngilizce ve görsel işitsel hafıza bununla ile birlikte daha birçok konuda müzik eğitimi olmayan çocuklara göre daha aktif ve daha başarılı olduğu gözlenmiştir.

Müziğin eğitimi olan ya da müzik aleti çalabilen çocukların özgüveni daha yüksek ve başkalarından gelecek olan herhangi bir ödül veya tebriye ihtiyaç duymadan çalışma motivasyonlarını en üst seviyede tutmaktadırlar. Müzik eğitimi olan her çocuk hem derslerinde çok başarılı hem de karakteri ve özgüveni sağlam bir bireyin temellerini atmış oluyorlar.

Müzik ile ritim duygusunun gelişmesi ile birlikte zihni dinlendiren çok faydalı bir aktivitedir. Sizlerde çocuğunuzda böyle bir yeteneğe ve özgüvene sahip olmasını istiyorsanız sizlere Ankara müzik kursunu gururla takdim ediyoruz.

Kursumuzda ders vermekte olan ve her biri usta bir sanatçı olmakla beraber çok verimli olan öğretmen kadromuz ile sizin çocuklarınıza müzik eğitimi vermek ve onlarda var olan yetenekleri dışarıya vurmalarını sağlamak öğretmenlerimizin tek amacıdır.

Ankara müzik kursu ile çocuklarınız daha yetenekli ve derslerinde daha çok başarılı olmasını istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kurslarımıza gelip kayıt yaptırmak olacaktır. Kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve derslere birebir şahit olmak istiyorsanız bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir ve doğru kararı verirken gönül rahatlığı yaşayabilirsiniz.