KEMAN KURSU KİMLERE HİTAP EDER?

blog yazısı ekle !

KEMAN KURSU KİMLERE HİTAP EDER?

Keman çalmak istiyorsanız ve bu konuda da uzman bir keman sanatçısı olmak istiyorsanız kesinlikle bir keman kursuna gitmeniz gerekmektedir. Ama keman kursuna kimler gidebilir? Ya da keman kursu kimlere hitap eder? İşte bu sorunun cevabı aslında oldukça açıktır. Keman evrensel bir çalgı aleti olduğu için 7 den 70 e herkes keman çalabilir ve eğitimini kolaylıkla alabilir. Fakat keman diğer çalgı aletlerine göre biraz daha farklı bir kesime hitap etmektedir. Yani keman biraz daha duygusal müzik ve romantik müzik türünü sevenlere hitap ettiği için keman ile ilgilenen kişilerde biraz daha duygusal müziğe yakın kişilerdir ve keman her müzik türü için kullanılmamaktadır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Keman kursuna gidenler için 7 den 70 e sözü oldukça uygun olduğunu belirtelim. Çünkü 7 yaşında da keman kursuna gelen öğrenciler olduğu gibi 70 yaşında da keman kurslarına gelen öğrenciler bulunmaktadır. Keman aslına bakılırsa bir tutkudur. Bu nedenle bu tutkularının peşinden giden her yaştan ve her cinsten insanlar bulunmaktadır. Özellikle Ankara'da yaşıyorsanız şehrin gürültüsü, iş yorgunluğu ve hatta günlük streslerden ve sıkıntılardan kurtulmak istiyorsanız keman kursuna giderek hayatınıza oldukça büyük bir renk katabilirsiniz. Haftada sadece 1 buçuk saat süren keman kursları işlerinizi aksatmayacağı gibi aksine sadece haftada 1 buçuk saat ile oldukça büyük değişiklikler sağlayacaktır. İster öğrenci olun ister yetişkin bir çalışan, isterseniz de emekli bir insan olun hiç fark etmez keman öğrenmek hayatınızda köklü değişiklikler yapmanızı sağlayacaktır. Artık klasikleşen sporlar, çalgı aletleri kurslarına gitmek yerine oldukça değişik bir çalgı aleti olan keman öğrenmek ve öğrenebilmek için de keman kursuna gitmek hayatınızda ki monotonlaşan hobilerinizden bile kurtulmanızı sağlayacaktır.

Yukarıda ve diğer yazılarımızda da keman ve keman kursları hakkında sorulan birçok soruya cevap vermeye çalıştık. Sizlerin de yapabileceği en iyi iş bir Ankara'da bir keman kursuna giderek hem kurs ortamını kendi gözlerinizle görmeniz hem de aklınızda ki soruları uzman keman hocalarına sorarak en yetkili kişiden bütün sorularınıza cevap alabilirsiniz.