MÜZİĞİN HAYATIMIZDAKİ ETKİLERİ MÜZİK KURSU

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN HAYATIMIZDAKİ ETKİLERİ MÜZİK KURSU

Müzik birçok kişinin hayatının merkezinde yer alan bir sanat dalıdır. Müzik ile insanlar duygu ve düşüncelerini hissettiklerini dışarıya aktarırlar. Müzikte var olan ritim, melodi, tonlama, hız gibi ve daha birçok şey insanlarda farklı farklı etkiler gösterir herkesin içinde sakladığı bir müzik yapma aşkı vardır. Peki, sizlerde var olan fakat bastırılmış olan büyük bir hayali su yüzüne çıkarmaya ne dersiniz. Eğer cevabınız olumlu yönde ise yani evet ise sizleri Ankara müzik kurslarına bekliyoruz.
Müziğin sizlerde ve değerli çocuklarınızda oluşturduğu etkileri sıralayacak olursak müzik zekâ gelişiminde çok olumlu bir etkiye sahiptir. Günümüzde çağdaş eğitimi ile yapılan araştırmalarda müziğin önemi çok yönlü olarak var olduğu gösterilmiştir. Müzik doğrudan çoklu zekâ etkisi oluşturmaktadır. 1996 yılında Frances Campbell tarafından North Carolina üniversitesinde yapılan çalışmalarda müzik eğitimi alan çocukların IQ seviyelerinin 10-20 derece arttığı gözlemlenilmiştir.

Müzik özellikle çocuklarda hayal etme ve hayal ettiğini uygulama, disiplin ve kararlılık, duyarlı olma ve sorumluluk alabilme şeklinde karakter oluşmasını sağlayacak olan etkileri göstermektedir. Zekâ kavramı bireyden bireye değişir müzik aracılığı ile bu kavramı genişletmek isteyen velilerin tek tercihi Ankara müzik kursları olmalıdır.

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik eğitimi alan çocuklarda problem çözebilme, kendine güven, sorumluluk alabilme, paylaşımda bulunabilme ve kendi okul derslerinde çok başarılı bir etki gösterdiği yapılan araştırmalar sonucunda kanıtlanmış bir gerçektir. Özellikle matematiksel zekâlarını kuvvetle çalıştırılmış olduğu beyindeki motor bölgelerine daha kuvvetli bir yapıya sahip olmasını sağlamaktadır.

Müziğin insanlar üzerindeki etkilerinden bir tanesi de yabancı dil öğrenebilme ve aksanını çıkarabilme gibi kişisel gelişim konularında epeye bir etkili olduğunu sizlerde fark etmişsinizdir. Müzik ile ilgilenme sadece şarkı söylemek, dinlemek ya da beste yapmaktan oluşmamaktadır. Şöyle ki bir müzik aleti çalabilmek için harcadığınız eforu sizlerde fark etmişsinizdir.

Müzik aleti çalabilen çocukların insanlar ile arasındaki ilişkiyi daha canlı ve daha sağlıklı bir şekilde kurulmasını sağlar. Sizlerde düşünceli bir anne baba olarak çocuklarınızın geleceğe daha emin adımlar ile ilerlemesini sağlamak istiyorsanız onları muhakkak müzik kurslarına gönderilmesi gerektiğinin bilincinde olmalısınız.