PİYANO İLE İCRA EDİLEBİLECEK MÜZİK TÜRLERİ

blog yazısı ekle !

PİYANO İLE İCRA EDİLEBİLECEK MÜZİK TÜRLERİ

Müzik aletlerinin kullanım alanları farklıdır. Aslında hepsi her müzik türüne uygun gibi görünsede bazı müzik aletleri sadece birkaç müzik türüne daha uygundur. Bu da müzik aletinin yapısından ve çıkardığı seslerden kaynaklanır.Müzik aletlerinin kullanım alanı müzik aletinin yapısına göre ve çıkardığı seslerin özelliğine göre değişmektedir. Mesela bir elektro gitarı rock müzikte kullanabilirken klasik müzik gösterisinde elekto gitar karşımıza çıkmaz. Buda müzik aletlerinin farklılığından kaynaklanır. Piyano da kullanım alanı sınırlı olan bir müzik aletidir. Piyano müzik aletleri içerisinde farklı bir yapıya sahip olan bir alettir. Piyano hem tuşlu hem de vurmalı bir müzik aletidir. Piyanoyu çalmak için el ve ayaklar kullanılmaktadır. Çıkardığı seslerde piyanonun özelliğine göre değişmektedir. Piyano içerisinde yer alan teller sayesinde piyanodan ses çıkar. Piyanonun tuşlarına basıldığı zaman tellerden piyano içerisindeki mekanizma hareket eder ve böylece tellerden ses çıkar.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Atlas Sanat Okulu

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3602 Sokak No: 1/65 Ankara - İncek

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Piyano ilk olarak kiliselerde yapılan ayinlerde ilahi söylenirken kullanılırmış. Piyanon yıllar içinde geliştirilmesi ile birbirinden farklı müzik türünde kullanılmaya başlanmasına neden olmuştur. Piyanonun en çok kullanıldığı müzik türleri ise klasik müzik ve caz müziklerdir. Piyanonun çıkardığı sesler klasik ve caz müzik türlerine daha uygun olmasını sağlamıştır. Pop müzik türünde de piyano kullanılabilir ama pop müziğin ritmine pek de uymaz. Piyanoyu klasik müzik ve caz müzik gösterilerinde müzik aletleri içerisinde en önde görmek mümkündür.

Piyano çalması zor olan bir müzik aletidir. Piyanoyu çalan kişilere piyanist denilmektedir. Dünyada adını duyurmuş önemli sanatçılar içerisinde birçok piyanist de bulunmaktadır.Piyano bütün müzik aletleri içerisinde yapı itibariyle en büyük olan müzik aletlerinden birisidir. Bu büyük müzik aleti içerisindeki tuşlar eşsiz bir müzik ziyafeti yaşanmasını sağlar. Piyanonun büyük bir müzik aleti olması onun taşınmasını da zorlaştırmaktadır. Piyano dünyada en çok kullanılan müzik aletlerinden birisidir. Piyanonun pahalı bir müzik aleti olması da onun kullanım alanını daraltmıştır. Piyano öğrenmek zaman ve emek isteyen bir iştir. Yeteneği olan kişiler özel hocalar tutarak piyano kursu alıp bu müzik aletini çalmaya başlayabilirler.

İlgili Videolar