İNTERNETTEN GİTAR ÖĞRENMENİN 3 YOLU

blog yazısı ekle !

İNTERNETTEN GİTAR ÖĞRENMENİN 3 YOLU

Gitar çalmayı öğrenmek isteyip kursa gidecek vakti olmayan veya maddi durumu iyi olmayanlar internet üzerinden kolayca gitar çalmayı öğrenebilirler. İnternet üzerinden gitar çalmayı öğrenmenin 3 yolu1) Gitar çalmayı öğrenmek isteyenler internet üzerinden ücretsiz olarak verilen videoları izleyip gitarçalmayı öğrenebilirler. Youtube da veya diğer video izleme sitelerinde birçok farklı hocanınvideolarıvardır. Bu videolar da hoclar gitar nasıl tutulur, nasıl akort edilir bunları gösterirler. Teller, hangi tel hangi notayı çıkartır bunlar hakkında bilgiler verirler. Kısacası gitarla ilgili ve gitar çalmakla ilgili her şey anlatılır. Özellikle bazı hocaların dersleri oldukça dikkat çekicidir. Gitar kurslarında adını duyurmuş olan iyi olan hocların videolarını izleyerek gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Gitar çalmayı öğrenmek için ücretsiz olan bu videolardan yararlanabilirsiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


2) İnternetten gitar öğrenmek isteyenler gitar çalma konusunda uzman olan ve iyi bir öğretici olan kişilerin eğitim videolarını internet üzerinden satın alabilirler. İnternet üzerinden aldığınız bu eğitim videolarınızı bilgisayarınıza indirerek kısa sürede bu videolardan gitar çalmayı öğrenebilirsiniz. Bu videolar içerisinde gitarla ilgili her türlü bilgi, nasıl çalınır notalar hakkında bilgiler sizlere verilmiştir.

3) İnternet üzerinden gitar öğrenmenin bir diğer yoluda internet üzerinden verilen online gitar kurslarına katılmaktır. Gitar kursu veren kişiler bu işi internet üzerinden online olarak da yaparak birçok kişiye ulaşmaktadır. Online gitar kursunda canlı olarak hoca ile daha rahat bir şekilde iletişim kurup onunla kolayca anlaşabilirsiniz. Online gitar kursunun en önemli özelliği hoca ile iletişim içerisinde olup yanlışların fark edilmesi ve kısa sürede düzeltilmesidir.

Gitar çalmayı öğrenmek isteyenler internet üzerinden gitar öğrenmek için bu yöntemleri kullanabilirler. Gitar çalmak için bu dersleri izlemenin yanında düzenli bir şekilde hiç aksatmadan eğitimlere devam edilmesi gerekir. Kişi kendine bir sat belirlemeli ve o saatlerde 15 20 dakika dahi olsa gitar öğrenmek için çalışmalıdır. Gitar öğrenmek emek, zaman ve sabır gerektiren bir iştir. Eğer internet üzerinden gitar öğrenmek istiyorsanız düzenli bir çalışma ile kısa sürede gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.