SANATIN RENGİ RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN RENGİ RESİM KURSU

Resim bilinen en eski sanat dallarından biridir. Bu sanatın ilk atası insanoğlunun ilk evresinde yaşayan insanlardır. Bunun Nedeni ise ilk insanlar resmi bir kâğıt ya da deriye değil de kendilerinin yaşamakta olduğu mağaraların duvarına çizmişlerdir. Bu nedenden dolayı ilk resim sanatın bilinen en eski sanat eseridir.
Resim sanatı ile tüm insanlar çağlar boyunca kendilerini, duygularını, düşündüklerini ve yaşadıklarını anlatmaya ve kendilerini bu şekilde ifade etmeye çalışmışlar, özelliklede bu konuda çok başarılı olmuşlardır. Atalarımızın da dediği gibi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır lafını resme uyarlayabiliriz. Yani her insanın resimden anlayışı, resim hakkında el becerisi ve resim çiziş şekli insandan insana farklılık göstermektedir.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Mas Sanat Merkezi

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Malazgirt 1071. Caddesi No:5 Eryaman-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Resim sanatında sizlerde başarılı olduğunuzu ya da kendinizi resim ile ifade etmek istediğinizi düşünüyorsanız böyle bir arzu varsa içinizde yatan o zaman sanatınızı icra etmek için önemli bir eğitim görmeli ve bilinçli bir şekilde bu sanatı icra etmelisiniz. Ankara resim kursları ile bu isteğinizi gerçeğe dönüştürmek ister misiniz?

Resim sanatında hayal gücünüzün varlığını ve kuvvetini gösterebilirsiniz. Şöyle ki dünyada var olan bir nesneyi hayal gücünüz ile bütünleştirip o nesneye çok daha farklı kavramlar yükleyebilir ve sizde çağrıştırdığı anlamlar ile resme dökebilirsiniz. Var olan yeteneğinizi keşfedip üzerine teknik bilgileri ve hayal gücünüzü de ekleyip büyük bir sanatçı olmaya ne dersiniz?

Resimde her nesnenin, her düşüncenin uğradığı değişimlere uğramış ve zaman içerisinde oluşan yeni akımlara ayak uydurmuştur. Bu akımlar; Rönesans (klasizm)(15.yy 16.yy), barok (17.18.yy), neo klasizm (18.yy ve 19.yy başı), romantizm(19 yy), realizm (19.yy 2. yarısı), empresyonizm (izlenimcilik) (19.yy sonu), puantaizm (yeni izlenimcilik), post empresyonizm, fovizm (19.yy sonu 20.yy başı) akımlarıdır.

Ankara resim kursunda karakalem çalışması, anime resim, sulu boya, yağlı boya, temel çizim, geometrik çizimler ve daha fazla resim hakkında her türlü bilgiye sahip olabileceksiniz. Resme duyduğunuz aşk ile hayatınızı renklendirmek ister misiniz? Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve derslerimizin işleyiz biçimine kendiniz şahit olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.