RESMİN FARKI RESİM KURSU

blog yazısı ekle !

RESMİN FARKI RESİM KURSU

Resim insanın çizim yaparak, boya kullanarak sanat yapma biçimidir. Resim ile kendi duydu ve düşüncelerinizi, hayallerinizi, toplumunuzun yaşadıklarını, mutlulukları, hüzünleri, isyanları, huzuru çizebilir ve bunu yaparken kendinizi ifade edebilirsiniz. Fakat sizlerinde tahmin edebileceği gibi her sanatçıda kendini farklı bir şekilde dışarıya vurur ve faklı bir şekilde kendini ifade eder.
Ankara resim kursları ile sizde resimde usta bir sanatçı olabilmek adına eğitim görebilirsiniz. Sizlere eğitim vere değerli öğretmenlerimiz sayesinde resim yapmak daha önce hiç bu kadar eğlenceli ve kolay öğrenilir olmamıştı. Kurumuza katılarak kaliteli bir eğitim görebilir ve resim alanında büyük bir usta sanatçı olabilirsiniz. Kurslarımızda sizlere hizmette sınır tanımıyoruz. Dersleri ister özel olarak almak isteyin ister grup halinde ders almak isteyin sizleri memnun etmek adına hizmet veriyoruz.

Resimde her sanat dalı gibi zaman içerisinde değişime uğramış ve farklılığını ortaya koymuştur. Zaman içerisinde oluşan akımlardan resimde kendi payına düşeni almıştır. Bu akımlardan bazılarını sizlerde duymuşsunuzdur fakat biz ufak bir hatırlatma yapalım. Alman dışa vurumculuğu, ekspresyonizm (ifadecilik), Dadaizm, empresyonizm (izlenimcilik) , realizm, sürrealizm, metafizik resim gibi pek çok akımdan etkilenmiştir.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Ankara resim kursunda anime(çizgi film-bebek) resim, karakalem çalışması, sulu boya, yağlı boya, mesleki çizim, temel çizim, geometrik desenler ve daha fazla tür hakkında eğitim alabilirsiniz. Duygu ve düşüncelerinizi, hayal güzünüzü ve toplumun hislerini kullanarak harika resimler yapabilir ve kendinize ait bir resim atölyesi kurup kendi resimlerinizden oluşan bir sergi düzenleye bilirsiniz.

Sizlerde ünlü ressamlarımızdan olan Adnan Turanî, Abidin Dino, Son Osmanlı sadrazamı İbrahim Ethem Paşa'nın oğlu Osman Hamdi Bey gibi büyük bir ressam olabilirsiniz. Tüm dünya tarafından bilinen ve resimlerinin büyük bir hayranlık hissi oluşturan ünlü ressamlardan olan Pablo Picasso, Edward Happer'u gibi essiz resimler yapmak istemez misiniz?

Kurslarımız hakkında daha fazla bilgi edinmek ve kurslarda verilen dersler hakkında aklınıza takılan soruları cevaplandırmak için bizlere internet adresimizden ve diğer iletişim adreslerimizden olaşabilir ve aklınızda kalan karanlık köşeleri aydınlatabilirsiniz. Resim yapmanın, eğlenerek öğrenmenin en doğru adresi.