RESİM KURSLARINA NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR?

blog yazısı ekle !

RESİM KURSLARINA NEDEN İHTİYAÇ DUYULUR?

Ankara resim kursları geniş bir kitleye hitap ettiği için resim kursları da çeşitli nedenler ile tercih edilmektedir. Mesela boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmek isteyenler vardır. bulunduğu ortamdan uzaklaşarak hayal dünyasında içinde bulunduğu duygu ve düşünceleri boya fırçası veya karakalem ile kâğıda aktararak duygularına aracı niteliğinde tercih edilebilir. Tüm bu süreç içerisinde halinden memnun bir şekilde sadece kalemi ve duyguları ile baş başadır.Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Ya da mesleki alanda gerekli olan sınavlardan başarı elde etmek isteyen katılımcılara resim kursları katkı sağlar. Bu mesleki alanda neler vardır;

 • Grafik tasarımı
 • İç mimarlık
 • Tekstil ve moda tasarımı
 • Endüstri ürünleri tasarımı
 • Heykel
 • Seramik
 • Resim
 • Çizgi filmi animasyon
 • Fotoğraf
 • Geleneksel türk sanatları
 • Görsel iletişim
 • Sahne dekoru ve kostümü
 • Resim öğretmenliği

Bu alanlardan birini tercih etmek isteyen kişilere verilen eğitim akademik bilgi ve teknikler kapsamındadır. Görüldüğü gibi Ankara resim kursları resim çizmenin ötesinde kariyerinize yön vermenizde yardımcı rolü üstelenmektedir. Resim kurslarını seçerken kariyerinize ulaşmada size gerekli eğitim ortamını oluşturan, eğitimde kaliteyi vizyon ve misyonları arasında ön sırada yer edinen unsurlara da dikkat edilmelidir. Daha önceki yazımızda oluşturduğumuz Ankara'da hizmetteki resim kursları saydığımı bütün unsurları bünyesinde barındırmaktadır.

Teknolojinin gelişmesi farklı mesleklerin ortaya çıkarmıştır. Resim alanına yönelik değişimler ve gelişimler bu alandaki seçenekleri zenginleştirmiştir. Ankara resim kurslarında verilen hizmetlere yönelik araç gereç, donanım teçhizatın çağın gereklerine uygun olarak dizayn edilmesi ile katılımcıların taleplerine hitap etmektedir. bu anlamda diğer kurslardan ayrılmaktadır Ankara resim kursları.

Resim kursları yukarıda saydığımız nedenler resim kurslarına olan ihtiyaçları artırmıştır. Tekrar belirtmekte fayda görüyorum resim kurslarında sadece resim çizmek değil aynı zamanda geleceğinize yönelik temelleri de oluşturmaktasınız. Bu bakımdan yazılarımız da siz değerli okuyucularımıza rehber olması için derinlemesine yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerden derlenerek oluşturulmuştur.

Ankara resim kursları önceden acaba bende resim yapabilir miyim? Ya da yeteneğim yok neden resim çizeyim? Düşüncelerini değiştirmenize yardımcı olmaktadır. Gözlemci olarak derslere katılarak fikir sahibi olmanız düşüncelerinizin değişmesine yardımcı olacaktır.