MÜZİĞİN FAYDASI MÜZİK KURSU

blog yazısı ekle !

MÜZİĞİN FAYDASI MÜZİK KURSU

Sanatın her dalı gibi müzikte bizim vazgeçilmez bir parçamızdır. Müzik denince sizde ne gibi duygular yeşermeye başlar? Diye bir soru ile sizlerin karşısına çıksak cevabınız ne olurdu? Hiç şüphe yok ki müzik birçoğunuza aynı anlamlar yüklüyor yine de hepimiz bir müzikte kendi geçmişimizi buluyoruzdur. Müziğin varlığı insanların yaşamında çok faydalı bir etki oluşturuyor. Müzikte insan yaşamının, duygularının en derin kaynağıdır.
Müzikten etkilenen canlılar bir tek insanoğlu değildir. Bitkiler ve hayvanlar üzerinde de önemli etkileri yapılan araştırmalar sayesinde gözlemlenmiştir. Müziğin varlığı insanda oluşturduğu etkinin hemen hemen aynısını bu tür canlılarda göstermiştir. Örneğin yapılan bir araştırmayı sizlere kısaca anlatalım. Klasik bir müzik dinletilen bitki ve hayvanlar daha rahat bir şekilde büyüme gösterdikleri gözlemlenmiştir.

Müzik insanlarda daha derin duygular yaşayabilme kabiliyetini geliştiriyor ve bu konuda siz değerli dinleyicilere büyük bir avantaj sağlıyor. Çünkü bu şekilde biz insanlarda karşıdaki bir kişi ile daha rahat bir iletişim kurmamızı sağlamaktadır. Müzik bize belli etmese de faydalı duygular yeşermesini sağlamaktadır ve bunu dikkat edersek zaman içerisinde bizlerde anlayabiliriz.

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik eğitimi almış olan kişilerde özelliklede çocuklarda matematik, hafıza, işitsel hafıza İngilizce ve görsel hafızanın arttığı zaman içerisinde gözlemlenmiştir. Bu durum müzik eğitimi almayan kişilerde ve çocuklara göre daha hiperaktif ve daha başarılı oluyorlar. Bu gelişimlerden belki de en önemlisi çocuklarımızın kendilerine olan güvenleri artmakta ve bu şekilde karakteristik özellikleri daha olumlu bir yapıya sahip oluyor

Siz değerli velilerimiz bu konuda çocuklarınızın daha aktif ve derslerinde daha başarılı olmalarını istiyorsanız sizlere Ankara müzik kursları önemle tavsiye ediyoruz. Bu müzik kursları ile sizlerde çocuklarınız ve onların gelecekleri için çok iyi bir etkiler yapabilirsiniz. Çocuklarımızın geleceğiniz düşünmek bizlerin en önemli görevleridir. Bu şekilde onları geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlamış oluruz.

Bünyemizde görev alan değerli öğretmenlerimiz sayesinde çocuklar kurslardan asla sıkılmıyor hem de çok başarılı bir performans sergiliyorlar. Ankara müzik kursları ile hem derslerinde çok başarılı hem de sosyallik konusunda sıkıntı çekmeyen mükemmel bir çocuğa sahip olabilirsiniz.