RESİME BAŞLAMANIZ İÇİN 10 NEDEN

blog yazısı ekle !

RESİME BAŞLAMANIZ İÇİN 10 NEDEN

Sanatın her dalının insanlara sağladığı pek çok faydaları bulunmaktadır. Resim sanatı da bu sanat dalları arasında yer almaktadır. Tabiat sevgisinden, evren sevgisine ve kişilerin birbirlerini sevmesini öğreten sanat ve resim kişiye yücelme duygusunun yanı sıra yüceltme duygusunu da verir. Resim yapmak için aslında pek çok neden saymak mümkündür. Toplumun tesadüfen bir araya gelmiş bir kalabalık olmadığını ve hatta bedenden ziyade ruhi bir varlık olan insanı en güzel şekilde yansıtan şey sanattır ve dolayısıyla da resim yapmaktır. Resim yapmak, insanın iç dünyasını ve ruhunu kötülüklerden uzaklaştırırken aynı zamanda da üzüntülerini unutmasına yardımcı olur. Güzel bir resim kadar insanı çeken şeylerin sayısı da oldukça azdır. Güzel bir resmi yapmak kadar o resme bakmakta kişi de oldukça iyimser duyguları açığa çıkardığını görürüz. Resme başlamak için bu yazdıklarımız bile yeterli iken daha pek çok resme başlama sebebimiz de bulunmaktadır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Mas Sanat Merkezi

Eryaman

devamını oku... Adres: Şehit Osman Avcı Malazgirt 1071. Caddesi No:5 Eryaman-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Resim yapmanın ruhi açıdan insana sağladığı yararların dışında eğitici yanını da göz ardı edemeyiz. Bu durum yetişkinler kadar çocuklar açısından da oldukça etkili bir yöntemdir. Resim yapmak çocuklarda ince duyguları harekete geçirirken, yüce düşünüşler ve oldukça derin sezgiler de kazandıracaktır. Çocukların bedensel gelişimi için sarf edilen çabanın, aynı derece de ruhsal ve duygusal hayatları için de gösterilmesi gerekmektedir. Resim yapmak bu gelişmeyi sağlayacak yeterlilikte bir sanat dalıdır. Resim yapmak için Ankara gibi pek çok şehirde bulunan kursları tercih edebilirsiniz. Hem kendiniz hem de çocuklarınız için açılmış bulunan birçok resim kursu bulunmaktadır. Yukarıda yazdıklarımız resim yapmak için oldukça yeterli sebepler olsa da, resme başlamanız için 10 neden nedir? Sorusunu maddeler halinde özetleyelim.

  • 1.Kişilik özelliklerini açığa çıkarır ve insanın zekâsının gelişmesine yardımcı olur.
  • 2.Kendini ifade etmekte zorlananlar, resim yaparak kendilerini ifade ederler
  • 3.Resim yapmak kişilerin hayal dünyalarını geliştirir.
  • 4.Özgüvenin artmasında ve gelişmesinde etkilidir.
  • 5.Renklerin dünyasını tanımaya sebep olur.
  • 6.Kompozisyon yeteneğinin artmasında resmin büyük payı vardır.
  • 7.İnsanların ve özellikle çocukların korkularını açığa çıkarmalarında etkilidir.
  • 8.Resim yapmak bir anlamda iletişim aracıdır.
  • 9.Resim yapmak, insanların deşarj olmasını sağlar.
  • 10.El ve göz koordinasyonunu geliştirir.