RESİM KURSU DERSLERİ VE DERS SÜRESİ

blog yazısı ekle !

RESİM KURSU DERSLERİ VE DERS SÜRESİ

Ankara Resim kursları dersleri farklı tekniklerin sistemleştirilmiş ders programları ile eğitim vermektedir. Resmin kendine özgü teknikleri vardır. Yüzeysel olarak bu tekniklere birkaç örnek vererek derslerin içeriği hakkında da bilgi vermiş olalım;Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


  • Basit düzeyde çizgi çalışmaları
  • Degrade geçiş alıştırmaları
  • Oran orantı
  • Tonlama, kontur ve uygulama çalışmaları
  • Renklerin leke bilgileri
  • Perspektif ve çeşitleri
  • Tonlama çeşitleri
  • Kompozisyon oluşturma çalışmaları
  • Objelerin gölgelerini oluşturma teknikleri

Gibi konularda akademik düzeyde bilgiler verilmektedir. Dersleri alanında uzman kadro tarafından bilgice zengin hocalar tarafından verilmektedir.

Ayrıca resim adına temel bilgi seviyesi oluşturulduktan sonra kişinin kendine uygun gördüğü resmin dallarından birine yönelerek o dalda kendini geliştirmesi için derslere yönelir. Yani yağlı boya, karakalem, gibi resmin dallarında gelişmek istiyorsa o alandaki derslere yönelir. Ya da heykel veya animasyonda kariyer planları yapıyorsa katılımcı o derslere kendini odaklayarak derslerini bu alanda alır. Böylece kendinize belirlediğiniz çizgide devam etmek çok daha kolay olacaktır. Ankara resim kursları yazılarımızı takip eden okuyucularımız fark edeceklerdir tüm verdiğimiz bilgiler rastgele oluşturulmamış, sistemin ürünlerdir.

Peki, Ankara resim kurslarındaki ders süreleri ne kadar? Diye düşünen okuyucularımızı bu süreyi özel dersleri ve grup derslerine göre farklılık gösterebilir. İşi yoğun olan katılımcıların veya dersleri yoğun olan öğrencilere kolaylık sağlamak amacı ile ders programlarını kendileri belirleme olanağı ile sağlanmaktadır. Haftanın 3 günü 1 saatlik programlar şeklinde de grup dersleri verilmektedir.

Ankara resim kursları farklı etkinlikler ile derslerin monotonluğundan sıkıcılığından öğrencileri kurtarmaktadır. Öğrenciler öğrenirken aynı zamanda eğlenmeyi de beraberinde gerçekleştirirler. Farklı aktiviteler düzenlenerek hem farklı insanları tanıma fırsatı sağlanır hem de kalıcı dostluklar kurulur. Mesela resim sergileri düzenlenerek isteyen öğrencilerin çalışmaları bu sergiye eklenerek çalışmalarının insanların beğenisine sunar. Böylece özgüven artışı ile ileriki zamanlarda büyük adımlar atmalarında korkularını yenmeleri de sağlanır.

Ankara resim kursları ders ve derse ek olarak farklı çalışmalar ile çok fazlasını katılımcıların hizmetine sunmaktadır. Bu da kursların kalitesini ve katılımcılarına verdiği değerin göstergesidir. Ankara resim kursları bu alanda kendini içinde bulunduğu zamana uydurmuş, elit kurslardır.