RESİM KURSLARI KİMLERE HİTAP EDER?

blog yazısı ekle !

RESİM KURSLARI KİMLERE HİTAP EDER?

Bilgi ve teknoloji çağında yaşamaktayız. Dönemimizin özelliğinden dolayı sanal dünya hayatımızın içerisine girmiştir. Gün geçtikçe çoğalan akıllı cihazlar ama yalnızlaşan insanların sayısı artmaktadır. Çevremize şöyle baktığımızda insanlarının çoğunun meşguliyeti artık dönemin en son cihazıyla ilgilenmek olmuştur. Artık aktivitelerin veya muhabbetlerin çoğu da bu konular üzerindedir. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırması yadsınamayacak bir gerçektir. Ama hareketlerimizi kısıtlaması ya da hobilerin azalması, aktivitelerin çeşitliliğinin yok olması da bir diğer gerçektir. Tüm durumlara bağlı olarak bu durumdan sıkılanların kaçamak noktasıdır aslında resim kursları.
Kendini teknolojini esaretinden kurtarıp hayal dünyasını tekrar resim kurslarında canlandırmak isteyenlere kapılarını açmıştır Ankara resim kursları. Böylece boyaların renkleri ile katılımcıların da dünyası renklenmektedir. Belki resim kursları klasik bir tavsiye gibi görünse de aslında hiçbir zaman modası geçmeyen sanat dalıdır. Klasikleşmesi de bundandır. Basit ama varlığını her dönem korumasıdır. Kendinizi, çocuklarınızı, arkadaşlarınızı böyle güzel sürprizler ile kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

By My Art Sanat Evi

Eryaman

devamını oku... Adres: Eryaman Mahallesi Eryaman Evleri Dolphin Avm Karşısı Eryaman-Ankara​

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Ankara resim kursları herkese hitap etmektedir. Düzenlenen dersin sistemi sınıftaki tüm katılımcıların anlayabileceği niteliktedir. Bundan dolayı çok küçük bir yaştaki katılımcı ile yaşı ilerlemiş olan birinin de anlaması için dersler basitleştirilmiş ve sadeleştirilerek aktarılmaktadır.

Ankara resim kursları hayat standartlarını yükseltmek isteyenlere hitap eder. Mesela alacağı belge hayatını kolaylaştıracaktır. Yeteneklerini belgeleyen katılımcılar hem ulusal hem de uluslararası düzeyde çalışmalar ile kendini bu alanda tanıtma imkânını yakalayabilir. Resim sanatı estetik görmelerin ve dokunuşların bütünüdür diyebiliriz. Böylece günlük yaşamımızda da resim kursunda edineceğimiz estetik kavramını ilk sıralara yerleştiririz. Yetişkinlere yönelik dersler ile bunu sağlamak mümkündür.

Çocuk yaştaki katılımcıların iyi bir gelişim sürecine girmesine destek sağlar. Çünkü çocukların hayal dünyaları sınırsızdır. Yaşları ilerledikçe bu sınır ne yazık ki daralmaktadır. Resim kursları bu sınırın daralmasını önleyerek hayal dünyasının geniş kalmasını sağlar. Böylece yetişkin bireyler oldukları zaman bir şeyler üretebilmek için ihtiyacı olan özgünlüğü bu şekilde yakalayabilecektir. Bir şeyler üretebilmek için tasarlama gücüne gerek vardır. Böylece toplumda gerekli olan üretimci genç beyinler aslında basit gibi görünen bu süreçte kendini geliştirir.