DRAMA KURSU DERSLERİ VE DERS SÜRECİ

blog yazısı ekle !

DRAMA KURSU DERSLERİ VE DERS SÜRECİ

Drama kursu derslerinde kişilerin role bürünme, karakter canlandırma kısacası oyunculuk yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda eğlenme imkânı da sunmaktadır. Böylece monoton, zorlu klasikleşmiş öğrenme kalıbının dışına çıkarak eğlenmeyi de ihmal etmemektedir. Çünkü kişi uğraştığı aktiviteden zevk almazsa o süreç ilerlemez. Drama derslerinde kişinin öğrenme isteği ve heyecanı olması öğrenim sürecine etkisi büyüktür. Tabi bu durum tek tarafı olması yeterli değildir. Hocanın diyalog tarzı, derslerin seviyesi kişiye uygunda olması gerekir. Ayrıca hocanın dersler esnasında öğrencilerinin konsantrasyonunu konuya çekmesi gerekir. böylece öğrenci drama dersinde motivasyon arışı ile kendisine öz güveni de gelişecektir.Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

Horos Sanat ve Dans

Çayyolu

devamını oku... Adres: Çayyolu Mahallesi 2432 Cadde No:163/2 Çayyolu-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle


devamını oku...
Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Ankara drama kursları ders süresi ne kadar? Diye merak eden okuyucularımıza bu süreyi 150 saat ile 200 saat arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Derslerin süresi kadar bu derslerin verimli geçmesi gerektiğini yukarıda belirtmiştim. Drama kursunda dersler genellikle doğaçlama, beden dilini kullanmayı öğrenme, dramaya yönelik aktiviteler ile süreç takip edilmektedir. 150 saatlik ders süresi kişinin yeteneğine göre hocları tarafından oluşturulacak programlar ile kişinin hangi alan seviyesinde eksiği varsa o noktaya yoğunlaşarak geliştirme sağlanır. Böylece iyi olduğu alanlarda zaman kaybetmek yerine eksiklik görülen yerleri geliştirmesi kişinin dramadaki performansının artışını sağlayacaktır.

Ankara drama kursunun katılımcılar tarafından sevilen özelliklerinden birisi de hocanın öğrencilerin derslerdeki performanslarını yakından takip ederek hataları, yanlışları, eksiklerini görmelerini sağlayarak bu yanlışların tekrarlanmasını önleyecektir. Drama kurslarında katılımcılar oldukça aktiftirler. Ders sürecinde kendi yetenek ve becerilerin farkındalığı attırılır. Tüm bu sürecin profesyonel hocalar tarafından oluşturulması eğitim kalitesini artırır.

Ankara drama kursları farklı drama dallarına göre, yaş gruplarına yönelik ders programı ve sınıflar oluşturularak verilmektedir. Böylece seviyesi ve becerileri birbirine yakın olan öğrencilere dersleri sunmakta kolay olacaktır. Drama kursları dersleri sistemli olması size değer verildiğinin bir göstergesidir. Çünkü sistem beraberinde ciddiyeti de getirir. Yapılan çalışmaların ne kadar önemli olduğunu, sizin için önemli olan dramaya yönelik hayallerinizin sadece hayal olarak kalmayacak Ankara drama kursları ile bu hayallerinizi gerçekleştirme fırsatını yakalamış olacaksınız. Ankara drama kursları bire bir dersler de verilmektedir.