SANATIN ADRESİ KONSERVATUAR VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK KURSLARI

blog yazısı ekle !

SANATIN ADRESİ KONSERVATUAR VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK KURSLARI

Müzik insanoğlunun yaşamını sürdüğü andan itibaren yani varoluşundan bu yana insanoğlunun hayatında çok önemli bir yere sahiptir. Her toplumun ve tarihin kendisine ait bir ezgisi bir duruşu vardır. Ama bu durum müziğin evrenselliği açısından bir sınır getirmez. Yani dilini kültürünü bilmediğiniz bir şarkı hakkında onu dinlediğinizde sanatçının ne demek istediğini az çok anlarsınız.
Bir müziği anlamak ve sanatçının duygusunu anlamak için sanatçının dilini bilmez zorunda değilsiniz. Sanatçı size vermek istediği duyguyu tonlamasından ve fon müziğinden vermektedir zaten. Öylede olmaz mı ki dinlediğiniz bir şarkıda sanatçının hissettiklerini algılayabiliyor ve o duyguya bürünebiliyoruz. Bu nedenden ötürü müziğin dili, dini, ırkı, savaşı ve barışı yoktur.

Müziğe olan ilgi yy boyu sürekli artarak ilerleyen bir çığ gibi büyümüştür. Hal böyle iken müzik okullarına ve konservatuarlara ilgide aynı oranda hatta daha fazla bir şekilde atmış bulunmaktadır. Konservatuar okullarının amacı sadece güzel şarkı söyletmek ile sınırlı kalmıyor elbette. Müzik aleti çalabilme konusunda sizlerde var olan yeteneği geliştiriyor. Ayrıca siz öğrencilerinde müzik kulağı oluşmasında ve yorum yeteneğini geliştirmelerinde katkı sağlıyor.

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara


Her insanın güzel bir sesi olmayabilir bu sizin müzikten uzak durmanız anlamına gelmez. İyi bir eğitim ile sesinizi doğru kullanmayı başarabilir ve müzik konusunda istikrarlı bir şekilde ilerleme sağlayabilirsiniz. Ayrıca güzel sese sahip olmakla iş bitmiyor. bu güzel sesinizi doğru kullanmadığınızda yaptığınız tek şey sesinizi heba ettiğinizden başka bir anlama gelmez.

Ankara konservatuar ve müzik okullarına hazırlık kurslarında sesinizi ve yeteneğinizi doğru bir eğitim ile geliştirmek ve yeteneğinizi konuşturmak istemez misiniz? Eğer cevabını evet ise hiç vakit kaybetmeden sizleri kurslarımıza davet ediyoruz. Çünkü bu konuda ses eğitimi yapmaz iseniz yeteneğinizi sadece boşa kullandığınızı sizlere ayrıca belirtmek isteriz.

Konservatuar okullarına gitmek gibi büyük bir hayaliniz varsa bu hayale emin adımlar ile yaklaşmanızı sizler kadar biz de istiyor ve bu konuda sizlere her daim destek ve yardım eli uzatıyoruz. Daha detaylı bilgi için kurslarımıza uğramanız yeterli olacaktır. Hadi o zaman Ankara konservatuar ve müzik okullarına hazırlık kurslarına gelin.