SANATIN ÇEŞİTLİLİĞİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

blog yazısı ekle !

SANATIN ÇEŞİTLİLİĞİ GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSU

Sanat hayatımızda insanoğlunun varlığından bu yana süre gelen kendini anlatabilmem biçimidir aslında. Duygularınızı ve düşüncelerinizi her şekilde sanat ile dışarıya vurabilir ve içerinizde tuttuğunuz her türlü düşünce akımını sanat ile topluluğa haykırabilirsiniz.

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Leyla Art Store Çini ve Seramik

Oran

devamını oku... Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. Sinpaş Altınoran Sitesi Kule 2 No:3


Sanatın doğuşundan biraz bahsedecek olursak. İnsanlığın kendi kendine yetmediği düşüncelerini dışarıya vurmak istediği zamanlardan, kendini konuşma ile ifade edememe durumlarında çizerek, yazarak ve işitsel bir şekilde kendini dış dünyaya anlatması ile gerçekleşen bir olaydır. Kısacası ilk insandan bu yana sanat içimizde yer almaktadır

Güzel sanat deyince aklınıza ilk gelen dört tane sanatı söyleyin dersek emin olun ki birçok kişi hobilerini sayar gibi şarkı söylemek, yüzmek vb. gibi aktivitelerini anlatmaya başlar. Yalnız güzel sanatlar sadece ve sadece şarkı söylemekten ibaret değildir. Ahşap boyama, ebru, resim, seramik, edebiyat, heykel ve daha aklınıza gelebilecek birçok şey güzel sanatların bünyesi altında büyüyen ve her geçen gün değer kazanan sanat dallarıdır.

Osmanlıdan bu güne sanat Anadolu insanının sürekli iç içe olduğu bir konudur. Oymacılık, minyatür, süsleme sanatı ve daha şuanda can çekişen sanat dalları maalesef ki unutulmaya yüz tutmuşlardır. Bizler Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları ile bu unutulmaya yüz tutmuş olan sanatlarımızı tekrardan canlandırma, topluma kazandırmaya çabalıyoruz.

Her insan içerisinde birazcık dahi olsa sanatla uğraşmayı, sanat adına bir şeyler gerçekleştirmeyi canı gönülden istediğine eminiz. Özellikle gençlerimiz bu konuda çok atılganlar hayalleri onları sanat yapma ile birleştirerek mükemmelliğe ulaştıracaktır. Hayalini kurduğunuz o okullar ile bir yerlere gelmeyi hedefleyecek ve bunu gerçekleştirebilmek için dur durak bilmeden çalışacaksınız.

Hayatınızın ilerleyen zamanlarında istediğiniz hayali gerçekleştirmiş olarak görmek istiyorsanız kendinizi Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarına başlamanızı sizlere önemle tavsiye ediyoruz.

Güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları için daha detaylı bir bilgi edinebilmek ve hayalleriniz gerçekleştirmek istiyorsanız bizlere iletişim adreslerimizden ya da bizzat kurslarımıza gelip kendiniz eğitim sistemimize şahit olabilirsiz. Sanat ile iç içe bir hayat sürmek ve sanatın eğitimini alarak profesyonel bir şekilde sanatçı olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza davet ediyoruz.