Ankara Kanun Kursu

Kanun Kursu Ankara Sanat Kursları

KANUN KURSU

Sanat, hayal gücünde sınır tanımayan yaratıcılığın ifadesi olarak toplumların geleceğini şekillendiren en önemli araçlardan biri olup, insanlık tarihinin her döneminde kendini var etmiştir. Bir toplumda sanata önem veriliyor olması, o toplumun öz benliğinin hangi aşamada olduğuna ayna tutar. Bu da toplumu oluşturan bireylerin içinde yaşadığı milletin zekâsı, yaşam felsefesi, ahlak, maddi manevi duygu ve isteklerini ifade eder. İfade özgürlüğünün de demokratik anlamda karşılık bulduğunu gösterir. Toplumun öz değerlerind...
devamı...

Sanat Kursu Ara

Arama Sonuçları

Premium Kanun Kursu

VIP+ Kanun Kursu

Temel Eğitim Spor Kulübü Keçiören
toplam 2 sonuç bulundu.
1 - 2 arası gösteriliyor.
Kanun Kursu Ankara Sanat Kursları

KANUN KURSU

Sanat, hayal gücünde sınır tanımayan yaratıcılığın ifadesi olarak toplumların geleceğini şekillendiren en önemli araçlardan biri olup, insanlık tarihinin her döneminde kendini var etmiştir. Bir toplumda sanata önem veriliyor olması, o toplumun öz benliğinin hangi aşamada olduğuna ayna tutar. Bu da toplumu oluşturan bireylerin içinde yaşadığı milletin zekâsı, yaşam felsefesi, ahlak, maddi manevi duygu ve isteklerini ifade eder. İfade özgürlüğünün de demokratik anlamda karşılık bulduğunu gösterir. Toplumun öz değerlerinden doğan Sanat, hiçbir şekilde ondan ayrı vücut bulamaz.

Sanat Kursu, sanatın bütün dalları ile alakalı olarak eğitimler veren yerler olup, sanatseverlere, ilgili oldukları alanlarda hizmet vermektedir. Genel olarak Müzik, Resim, Tiyatro, Bale, Dans gibi belli başlı değişik kategorilerde sanat çalışmalarına dair eğitimler verilmektedir.

Müzik; sesleri melodi haline getirirken, Resim; çizerek yapılan düşüncelerin bir arada bulunuş biçimidir. Müzik kategorisi içerisinde yer alan Kanun, Türk Sanat Müziğinin en çok çalınan enstrümanlarından biri olup, 24 ile 27 perde arasında değişen bir çalgıdır. Kullanım düzeyine bağlı olarak ses yapıları da değişmekte dolayısı ile bu da sazın yapısını değiştirmektedir.

Ses yapısı piyanoyu andıran Kanun, genellikle Çınar ağacından imal edilmektedir. Müzik kulağı olan herkesin çalabileceği türden bir enstrüman olduğundan, 7 – 8 aylık eğitim süresi öğrenim için yeterli olabilmektedir. Tel ve nota bilgisi olanların bu süreci daha erkene çekebilmeleri mümkündür.

Kanun Kursu aldığınız dönem içinde ilk derslerde nota ve armoni eğitimi, solfej bilgisi aktarılırken, ilerleyen zamanlarda uygulama bölümüne geçilir. Yapılan egzersiz çalışmaları ile enstrümana hâkimiyet giderek artmakta, repertuar çalışmaları ile de pekiştirilmektedir. Bu eğitim sürecinde enstrümanın akort edilmesi hakkında da tüm bilgiler aktarılmaktadır.

Eğitim fiyatları ortalama 250 TL olup, birçok faktöre göre değişkenlik gösterebilmektedir. İçinde bulunduğunuz il ve ilçeye, kursiyer sayısına ve ödeme seçeneklerine göre 200-300- 400 TL gibi fiyatlara kendinizi hazırlayabilirsiniz. Haftada 1 veya 1,5 saat gibi süren eğitim zamanları mevcut. Bazı kurslarda M.E. B sertifikasının verilebildiği de görülmektedir. Ankara içinde yaşayan biriyseniz, kendinizi en yakın sanat kursuna kaydedebileceğiniz mekânlarınız olduğu için kendinizi şanslı hissedebilirsiniz.