ANKARA GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSLARI

blog yazısı ekle !

ANKARA GÜZEL SANATLAR FAKÜLTESİNE HAZIRLIK KURSLARI

Sevgili bayanlar ve baylar hepiniz biliyorsunuzdur ki herkesin içinde gizli veya ortaya çıkmış az ya da çok yetenek vardır. Herkeste bir yetenek vardır ama kimileri bunun farkına varamaz peki o zaman ne yapmalıyız? Elbette ki yeteneklerimizin farkına varmalı ve bu yeteneklerimizin üzerinde yoğunlaşmalıyız. Bu şekilde gelişebilir ve büyüyen bir ülke haline gelebiliriz.
Biz yeteneklerimizin üzerine gider daha da geliştirirsek belki de bu ülkeye yepyeni sanatçılar kazandıracağız. İşte bunların olması için öncelikle yeteneklerimizi fark etmemiz ve onları geliştirmemiz lazım. Bu konuda sizlere bir yardım eli uzatacak olan güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları sizler için biçilmiş kaftan niteliği taşır.

Bu kurslarda sizlerin yeteneklerini keşfedecek ve onların üzerine giderek yeteneklerinizi geliştirmenizde çok yardımcı olacağız. İster müzik, ister resim, ister edebiyat her türlü sanat dalını kurslarımız vasıtasıyla öğrenebilir ilgi alanlarınızı farklı dallara da çevirebilirsiniz. Çok yönlü sanat dallarından oluşan güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları sizlerin daha güzel daha iyi bir geleceğe sahip olmanızı sağlar.

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

bySANAT Çayyolu

Çayyolu

devamını oku... Adres: Prof. Ahmet Taner Kışlalı Mah. Beyler Cad. 2742. Sokak No:4 Çayyolu - Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara


Birbirinden güzel olan bu kurslarımızın faydalarını saymakla bitiremeyiz ama biz yinede birkaçından bahsedelim. Mesela sizlerin heykelcilikte gelişmenizi sağlar ki buda bizim ülkemize yeni yeni heykeltıraşların yetiştirilmesi konusunda güven kaynağı oluşturur. Güzel sanatlar sadece heykelcilik ile sınırlı kalmıyor tabi ki de çeşitli dalları ile ortaya bir sürü sanatçı çıkarıyor.

Edebiyat, heykelcilik, resim, seramik, oyma, ebru, ahşap boyama ve daha sayamadığımız birçok sanat dalı ile hayal ettiğiniz okullara gidebilir, hayal ettiğiniz bir hayatı yaşayabilirsiniz. Peki, bu okullara gitmek bu kadar kolay mı? Elbette ki hayır çünkü hayal ettiğiniz okullar mükemmel yeteneği arayan okullardır. Bu okullara hazırlanmak için sizlere destek olan Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kurslarını tercih etmelisiniz.

Sizlere sağlamış olduğumuz bu kurslar ile sizlerde aranan mükemmel yeteneğe sahip olabilirsiniz. Aradığınız her konuyu burada bulabilir ve yeteneğinizi çok iyi bir şekilde sergileyebilirsiniz. Ankara güzel sanatlar fakültesine hazırlık kursları sizleri hayal ettiğiniz o dünyanın kapılarını sonuna kadar açıyor. Detaylı bilgi edinmek için bizlere iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz.