İYİ BİR GELECEK İÇİN MÜZİK KURSU

blog yazısı ekle !

İYİ BİR GELECEK İÇİN MÜZİK KURSU

Müzik denen bir şey var ki şu dünya da herkesin kurtarıcısı gibi bir şeydir. Müzik dinleyen herkese sorabilirsiniz ve alacağımız cevaplar karşısında çok şaşırmayacaksınız. Çünkü müzik sizler için de aynı şeyi ifade ediyor. Müzik dinleyenler onsuz yapamam, o olmadan asla, her şeyden vazgeçerim ondan asla, o benim ruhumu, beynimi, bedenimi dinlendiriyor. Ve bunun gibi birçok düşünce ile karşılaşırsınız bu da müziğin bizlerin hayatın da çok ama çok önemli bir yerine sahiptir diyebiliriz.
Müziğin tarihçesinden biraz bahsedelim diyeceğim ama müzik insanlığın varlığından bu yana var olan ve gitgide gelişen çok daha geniş kitlelere sesini duyuran bir olgudur. Müzik gitgide gelişen bir şeydir dedik ve ayrıca müzik birçok dala ayrılmıştır. Pop, rock, rap, caz ve daha birçok müzik dalı günümüzden çok önceleri ortaya çıkmış ve halende varlıklarını sürdüren hatta varlıklarını geliştirerek devam ediyorlar.

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Peki, hanımlar beyler müziğin sizler üzerinde etkisi oldukça, bariz bir şekilde ortada fakat müziğin çocuklarınız için neler ifade ediyor daha doğrusu müziğin çocuklarınıza kattığı değer nelerdir hiç düşündünüz mü? Düşünemediyseniz bizler söyleyelim. Müzik çocuğunuz için resmen bir gelişim aracıdır diyebiliriz.

Müzik çocukların beyin gelişiminde çok faydalı bir araçtır diyebiliriz. Ne kadar çok müzik o kadar çok çalışan beyin diyebiliriz. Ayrıca müzik çocukları daha iyiye ve daha güzele teşvik ediyor. Resmen müzik dinlerken iyi bir birey olma yolunda ilerliyorsunuz. Yapılan tetkiklere göre sinirli bir insanın müzik dinleyince duygularının hemen değişip sakinleştiği gözlemlenilmiştir.

Ankara müzik kursları ile sizler ve çocuklarınız daha iyi bir birey, daha iyi bir karakter sahibi olacaksınız. Alanında uzman eğitmenlerimiz ile müzik adına her şeyi öğrenme fırsatı yakalayacaksınız ve o konuda uzman bir birey haline geleceksiniz. Bu sayede müzik alanında hem maddi anlamda bir gelir elde edecek hem de manevi anlamda bir kazanç elde edeceksiniz. Yani her türlü kazançlı sizsiniz.

Kurslarımıza kayır yaptırmak istiyorsanız bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir ve kayıt yaptırabilirsiniz. Ya da bizzat kurslarımıza nasıl bir eğitim anlayışımız var takip edebilir ve oradan kayıt yapabilirsiniz.