Ankara Halk Dansları Kursu

Halk Dansları Kursu Ankara Sanat Kursları

HALK DANSLARI KURSU

Halk dansı deyince insanın aklına geçmişten gelen dans çeşitleri geliyor. Derinlerden, eskilerden gelen tatlı bir ürperti insanın içini bir hoş ediyor. Halk danslarıyla değişik güzel figürlerle adeta geçmişi günümüze hatta geleceğimize taşıyoruz. Geçmişe tarihimize şöyle bir bakarsak, Türkiye'mizin her köşesi ayrı bir güzellik olduğunu hayranlıkla görürüz. Ülkemizde farklı kültürlerle, değişik örf ve adetlerle yaşayan insanımız, sanki gök kuşağının ayrı renk güzelliği gibi ülkemizi güzelleştiriyoruz. devamı...

Sanat Kursu Ara

Halk Dansları Kursu Ankara Sanat Kursları

HALK DANSLARI KURSU

Halk dansı deyince insanın aklına geçmişten gelen dans çeşitleri geliyor. Derinlerden, eskilerden gelen tatlı bir ürperti insanın içini bir hoş ediyor. Halk danslarıyla değişik güzel figürlerle adeta geçmişi günümüze hatta geleceğimize taşıyoruz. Geçmişe tarihimize şöyle bir bakarsak, Türkiye'mizin her köşesi ayrı bir güzellik olduğunu hayranlıkla görürüz. Ülkemizde farklı kültürlerle, değişik örf ve adetlerle yaşayan insanımız, sanki gök kuşağının ayrı renk güzelliği gibi ülkemizi güzelleştiriyoruz.

Geçmişten gelen bu güzelliğimizi geleceğimiz olan çocuklarımız bunları bizim anlatımımızla bazılarını görerek öğreniyorlar. Bunları böyle duymak, görmek farklı birde halk dansları kursu gibi yerlerde mesleğinde uzmanlaşmış kişiler tarafından kusursuz bir şekilde öğrenmek var. Tabi ki böylesi daha güzeldir. Biz çocuklarımıza bunları böyle güzel yerlerden kusursuz bir şekilde öğretebilirsek, onlarda daha sonraki kuşaklara bunları severek övünerek öğretirler. Biz yetişkinler olarak çocuklarımıza bu konuda belki de bazı hatırlatmalar yapmalıyız.

Ankara sanat kursu birçok yönüyle ve bu şekilde evlatlarımıza kusursuz öğreten bir yerdir. Her yöremizin ayrı ama çok güzel dansları var. Çocuklarımız kendi yöresinin dansını oynayabilir, bir başka yörenin dansını oynayabilir. Farklı yörelerin danslarını oynayan çocuklarımızı görünce o anda sanki bütün yöreler birbirine akraba olmuş gibi oluyor. İnsanın içine bir huzur bir sevgi doluyor.

Gönüllerden fışkırıp taşan bu sevgi her yöredeki evlatlarımızla dağılıp her yeri sarıyor. Çünkü sevgi paylaşıldıkça çoğalır. Sadece ülkemizde değil yurt dışına yayılır. Nasıl küçük yaşta öğrendiğimiz her şeyi hiç unutmuyoruz, küçük çocuklarımızın gençlerimizin yüreğine yerleşen sevgi unutulmayacak adeta kök salacaktır. Belki bazı kişiler aman sende sadece bir dans işte diyebilirler, ama hiçte öyle olmadığını görüyoruz.

Çocuklarımız bu güzellikleri öğrenmek yaşamakla kalmıyor birde ne kadar güzelliklere vesile oluyor. Ama bütün bunların olması için belki biz yetişkinlere de görev düşüyor. Çocuklarımızın böyle bir isteği varsa desteklemeliyiz. Yoksa bile yeteneğine göre belki hatırlatarak yönlendirebiliriz. Kendi çocuklarımızı düşündüğümüz gibi konu komşu akraba çocuklarını da düşünebiliriz. Çevremizde bu konu ile ilgili bilgisi olmayanlar olabilir. Etrafa örnek olarak çevremizi aydınlatabiliriz. Bir kişiye bile güzel bir şeye vesile olmak sanat kursu seçenekleri ile mümkündür.