ANKARA GİTAR KURSU HAKKINDA

blog yazısı ekle !

ANKARA GİTAR KURSU HAKKINDA

Gitar son dönemlerin belki de en önemli çalığı aletlerinin başında yer almaktadır. Özellikle de gençlerin bayan olsun erkek olsun son derece ilgisini çeken modern bir çalgı aletidir. Özellikle de rock müzikten sonra pop müziklerde de gitarın kullanılmaya başlamasıyla gitar oldukça geniş bir kesime yayılmış oldu. Böylece daha fazla kişi gitara hayranlık duymaya başlamıştır. Her geçen gün gitara artan bu hayranlık gitar kurslarına olan talebin de artmasını sağlamıştır. Özellikle Ankara gibi büyük şehirlerimizde genç nüfusun ve özellikle de öğrenci nüfusun fazla olduğu şehirlerimizde gitar ve gitar kurslarına olan ilgi hiç olmadığı kadar artmıştır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Gitar kursları, öğrencilerine profesyonel düzeyde gitar çalabilmeleri için gerekli derslerin verilmesi için oldukça önemlidir. Çünkü her ne kadar gitar çalmayı bilseniz de uzmanların verdiği eğitimi almadan iyi bir gitar sanatçısı olmanız neredeyse mümkün değildir. Ankara gitar kurslarında öğrencilerin seçecekleri gitar türlerine göre profesyonel düzeyde gitar dersleri verilmektedir. Bu önemsiz gibi görünse de aslına bakılırsa oldukça önemli bir konudur. Çünkü günümüzde en yaygın şekilde kullanılan 6 çeşit gitar vardır ve bu gitar türlerine göre de gitar kursları bulunmaktadır. Yani her bir gitar için farklı kurslar ve dersler bulunmaktadır. Az önce de bahsettiğimiz gitar kursları ise;

  • Bass gitar kursu
  • Elektro gitar kursu
  • Pop gitar kursu
  • Klasik gitar kursu
  • Akustik gitar kursu
  • Flamenko gitar kursu

Gitar kursu seçimi de oldukça önemlidir. Çünkü insanlar bir şeyler öğrenebilmek için hem zaman, hem emek hem de para harcamaktadırlar. Bu sebepten dolayı seçeceğiniz yanlış bir kurs ya da gitar kursuna gitmeden öğrenmeyi denemeniz size kazançtan çok kayıp getirecektir. Bu sebeple Ankara gitar kursları içerisinde de size en uygun olan gitar kursunu seçmeniz sizi iyi bir gitar sanatçısı yapacağı gibi popülaritenizi de artıracaktır. Özellikle arkadaş ve iş çevrenize de bu farklılığı fark ettirecek ve kısa bir süre içerisinde gitar konusunda vazgeçilmez bir insan haline geleceksiniz. Ayrıca Ankara gitar kursları öğretme garantisi ile de gitar kursu konusunda oldukça iddialı olduklarını da belirtmemizde fayda vardır.