ÂŞIKLARIN YOLDAŞI BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ÂŞIKLARIN YOLDAŞI BAĞLAMA KURSU

Merhaba sevgili bayanlar ve baylar bir enstrüman çalmayı herkes çok ister, ki bizce bir müzik aletini az ya da çok çalabilen herkes bir sanatçıdır. Çünkü bir müzik aleti çalmak sabır ve çok fazla emek isteyen bir iş olup aynı zamanda yetenekte gerektirir. Her müzik aletinin çok köklü bir tarihçesi var bunlardan biri de hepimizin gönüllerinde taht kurmuş olan bağlamadır. Size biraz bağlamanın tarihçesinden bahsetmek istiyoruz.

Bağlanmanın tarihi oldukça eskilere dayanır. 17. Yüzyıldan günümüze kadar gelen fakat özellikle Ortadoğu ve Anadolu'da ön plana çıkan bu müzik aleti her geçen gün değerini katlamış ve günümüze kadar ulaşmayı başarmıştır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Elbette ki çoğumuz bağlamayı çalmayı çok istiyoruz ama gelin görün ki yeteneklerimiz bağlama çalmak için uygun olamayabiliyor. İşte o zaman ne yapacağız hemen pes etmeyip bağlama çalabilmek uğruna çalışmalar yapmalıyız. Pes edip kaçmak bizlere yakışmayacağından Ankara Bağlama Kurslarına gidip en güzel şekilde bağlama öğrenip dileklerimizi gerçekleştirmiş olacağız.

Sizlere bağlamanın en ince ayrıntısına kadar her şeyini öğretecek olan Ankara bağlama kurslarını öneriyoruz. Sizler kurslarımıza başvurabilir ve işinin ehli hocalarımızla bağlamayı çok güzel bir şekilde öğrenebilirsiniz. Usta sanatçıların yanında yer almak ve onları gelecek nesillere aktarmak için kurulan kursumuza sizleri de davet ediyoruz.

Âşıkların, ozanların dilinden anlayan tek dosttur aslında bağlama. Kiminin en derin aşklarını dillerden dillere dolaşmasını sağlayan, kimisinin de derdi tasasını döktüğü bir arkadaşı dostudur. Derdini, mutluluğunu ve daha birçok duygularını aktarmada, dile getirmede yardımcı bir araçtır. Sizlerde bağlama ile tüm duygularınızı bağlamanın o essiz sesiyle harmanlayarak açığa vurabilir, essiz parçalar yazabilir ve seslendirebilirsiniz. Ankara bağlama kursları sizlere bu fırsatı sunuyor.

Bağlamaya ömrünü adamış ve bu işin kitabını yazmış eğitmenlerimizle sizlerde en az onlar gibi olabilirsiniz. Öğrenmenin hiç bu kadar rahat ve eğlenceli olduğunu görmemişsinizdir. Sizin isteğiniz doğrultusunda şekil alan kurslarımızın asıl amacı sizlere bir an önce rahat, eğlenceli, kaliteli ve kısa zamanda bağlama gibi essiz bir müzik aletini çalabilen usta bir sanatçı haline getirebilmektir.