ANKARA SERAMİK KURSU

blog yazısı ekle !

ANKARA SERAMİK KURSU

Seramik, kilden yapılan bir sanattır. Bu seramik sanatı ile bizler çini, tabak, çanak, vazo, fincan gibi ve daha birçok süslemeler ve ev eşyaları gibi ihtiyacınız olan birçok eşyayı yapabilirsiniz. Yalnız seramik evlerinizdeki malzemeler ile yapılamayacağı için sizler kurslara gitmelisiniz. Eğer seramik adına her şeyi bilmek maddi olarak kazanç sağlamak ve yanında manevi bir kazançta istiyorsanız sizlerin kesinlikle Ankara seramik kurslarına öneriyoruz.
Kurslarımızda seramik sanatı ile ilgili olarak aklınıza gelebilecek her şeyi sizlere sunmaya hazırız. Seramik kurslarında elde ettiğiniz çanakları, tabakları, vazoları, çinileri ve daha birçok şeyi sertleştirmek ve kopup düşmemeleri için özel fırınlara ihtiyaç vardır ve sizler yaptıklarınızı özel fırınlara koyabilirsiniz. Ardından birçok işlem yaptıktan sonra yaptıklarınız ile gurur duyarsınız. Çünkü onları siz yaptınız. Hayaliniz olan seramik kurslarına gelip bir hayalinizi gerçekleştirdiniz.

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Birazda seramik sanatının tarihçesini bahsedecek olursak; seramik sanatının tarihi en az uygarlık tarihi kadar eskilere dayanır. İlk seramik 6000 yılında Anadolu'da üretildiği bilinmektedir. Binlerce yıl öncesinden kalan seramik hala ilk günkü gibi sağlam olduğu için resimlerden, yazılardan, sembollerden geçmişte yaşamış olan uygarlıkların kültürleri hakkında bir bilgi sahibi olmacımızı sağlar.

Seramik ile uğraşırken toprak ile uğraştığınızı bildiğinizden dolayı içiniz ayrı bir huzur kaplar. Tıpkı yağmur sonrası duyduğunuz toprak kokusu gibi huzur verir insana. Seramik kursları ile bir topluluğun kültürünü yaşatmış oluyorsunuz ve geçmişten geleceğe ayna tutan sizler bu kültürün yok olmasına izin vermemelisiniz.

Geçmişten günümüze gelene kadar eski ününü yitirmiş olan seramik kursunu tekrar canlandırmaya niyet eden Ankara seramik kursuna gelip sizlerde bu amaca hizmet edebilir ve geleceğe aktaran bir köprü görevi görebilirsiniz.

Seramiğin sağlık açısından da faydaları saymakla bitmez. Özellikle eski zamanlarda en çok kullanılan saklama eşyalarından biri olduğunu hepiniz duymuşsunuzdur. Ve o eskilerde kullandığımız kapların daha sağlıklı olduğunu da duymuşsunuzdur. O halde sizlerde sağlıklı yaşamak ve kendi eşyanızı kendiniz üretmek istiyorsanız sizlere seramik kurslarımızı önemle tavsiye ediyoruz.

Sizlerde kendi hayal dünyanızı ve el becerinizi kullanarak şaheserler ortaya koymak istiyorsanız sizleri kursumuza bekliyoruz.