Ankara Hip Hop Dans Kursu

Hip Hop Dans Kursu Ankara Sanat Kursları

HİP-HOP KURSU

Hip-Hop; Rap (Ritmik Afrika Müziği), Graffiti Sanatı (sprey boyalarla duvarlara, düz yüzeylerde şekil ve yazılarla boyama sanatı), Break Dans (sokak dansı) ve Dj'lik içeren 70'li yıllarda Amerikan zenci gruplarının, Funk,Soul,Jazz, Blues müziklerinden etkilenerek oluşturduğu bir yaşam tarzı ve kültürüdür. Acapella (canlı perfformans) ve doğaçlama kollarına ayrılan hip-hop kültüründe şarkı sözü yazan, şarkıyı söyleyen, stilini belirleyip ritim ve bass tonlarını ayarlayan kişilere Mc (Master of Ceremony = Seremon...
devamı...

Sanat Kursu Ara

toplam 11 sonuç bulundu.
1 - 11 arası gösteriliyor.
Hip Hop Dans Kursu Ankara Sanat Kursları

HİP-HOP KURSU

Hip-Hop; Rap (Ritmik Afrika Müziği), Graffiti Sanatı (sprey boyalarla duvarlara, düz yüzeylerde şekil ve yazılarla boyama sanatı), Break Dans (sokak dansı) ve Dj'lik içeren 70'li yıllarda Amerikan zenci gruplarının, Funk,Soul,Jazz, Blues müziklerinden etkilenerek oluşturduğu bir yaşam tarzı ve kültürüdür. Acapella (canlı perfformans) ve doğaçlama kollarına ayrılan hip-hop kültüründe şarkı sözü yazan, şarkıyı söyleyen, stilini belirleyip ritim ve bass tonlarını ayarlayan kişilere Mc (Master of Ceremony = Seremony Ustası) denilmektedir.

Kendilerine has özellikleri olan West Coast Hip-Hop ve East Coast Hip-Hop olarak iki alt kültüre ayrılmaktadır. İsyan ve başkaldırının göstergesi Rap (sert eleştiri anlamında yaygın kullanım) müziği eşliğinde yapılan break dans ve Hip-Hop dansı figürleri, yere temas eden baş, kol ve el hareketleriyle akrobatik hareketlerden oluşur. Erkek dansçılara b-boy, kız dansçılara b-girl denilmektedir.

Bedene birkaç beden büyük pantolon ve tişört, bol giysiler, uzun zincir kolyeler, büyük ve çarpıcı yüzükler, geniş çerçeveli gözlükler, şapkalar bu türün belirleyici kıyafet ve aksesuarlarıdır. Son yıllarda oldukça popüler olan Hip-Hop dansı birçok dans ve sanat kursu programlarında yer almaktadır. Yoğun fiziksel aktivite ve yüksek kondisyon gerektirdiği için kendini genç hisseden kişiler, 25 yaş altı kişiler için daha uygun (ve tercih edilen) bir dans olan Hip-Hop, gruplar halinde verilen hip-hop kursu dersleri ile kolaylıkla öğrenilebilen eğlenceli, dinamik bir aktivitedir.

Genç gruplar arasında sosyal bir etkinlik haline gelen Hip-Hop, 5-6 ay içerisinde öğrenilebilmektedir. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, İzmit, Tekirdağ, Malatya gibi şehirlerimizde daha yaygın olarak dans kursları ve dans eğitimleri alan kişiler bulunsa da diğer illerimizde de uygulamalar mevcuttur. Sadece Amerika değil ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da sevilen Hip-Hop akımı ve dansı, fiziksel becerilerin gelişimine katkıda bulunan, kişiye özgüven sağlama etkileri olan bir danstır.

Yüksek efor sarfı isteyen Hip-Hop dansı, stres ve depresyon gibi problemlerinde üstesinden gelinmesine yardımcı olur. Profesyonel dans eğitmenleri eşliğinde dans etmeyi seven herkesin keyifli ve kaliteli vakit geçireceği modern dans kursları ve salonları asi ruhlu meraklılarını beklemektedir.