SANAT KURSLARI İLE BOŞZAMANLARI DEĞERLENDİRMENİN 10 YOLU

blog yazısı ekle !

SANAT KURSLARI İLE BOŞZAMANLARI DEĞERLENDİRMENİN 10 YOLU

Boş zaman olarak değerlendirdiğimiz anlar; bireyin kendisi için zorunluluk ve bağlantılarından kurtulduğu, kendi isteği ile seçmiş olduğu aktivite ve faaliyetlerle meşgul olduğu, bağımsız olarak davrandığı zaman dilimidir. İnsanlar bu boş zamanlarında yapmış oldukları aktivite ve faaliyetlerden yaşamsal olarak bir doyum sağlayabilir, günlük stres ve problemlerden uzaklaşabilir. Bu imkanın farklı biçimlerde değerlendirilmesi hem ferdi hem de sosyal açıdan oldukça faydalı olacaktır.Crypto Dans Stüdyosu

Bahçelievler


devamını oku...
Adres: Crypto Dans Stüdyosu - Bahçelievler 3. cad 70. sok (eski 27.sok.) 3/A Bahçelievler-Ankara

bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: 3. Cad. No: 38 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Kostüm ve Organizasyon

Yenimahalle


devamını oku...
Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

Batı Sahne Sanat

devamını oku...
Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara

Leyla Art Store Çini ve Seramik

Oran

devamını oku... Adres: İlkbahar Mah. Galip Erdem Cad. Sinpaş Altınoran Sitesi Kule 2 No:3


Boş zamanlarınızda katılacağınız aktivite ve faaliyetlerle kendi el becerileriniz keşfedebilir, hangi alanlarda başarı gösterdiğinizi bulabilir ve kendinizi pek çok açıdan geliştirebilirsiniz. Boş zamanı sanat kursları ile değerlendirmekte kişi için fazlası ile yararlı olacaktır. Böylelikle kişi ilgi duyduğu bir sanat alanı hakkında daha fazla bilgi edinebilir o alana daha hakim olarak bilgi ve kültür düzeyini arttırabilir. Aynı zamanda katıldığı sanat kursunda yeni beceriler kazanabilir ya da var olan yetenek ve becerisini geliştirebilir. Zihinsel ve kişilik gelişimine de olumlu yönde katkı sağlayan sanat kursları, kişilerde özgüven gelişimini de oldukça destekleyici nitelikte rol oynamaktadırlar. Ankara ve daha birçok şehirde çeşitli sanat kursları bulabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz sanat kurslarına ve onlara dair bilgilere bu yazımızda yer vereceğiz. Şimdi, sanat kursları ile boş zamanları değerlendirmenin 10 yolu nedir onlara bakalım;

  • 1.Minyatür Sanatı: Minyatür sanatı, küçük boyutlu, ince ince işlenmiş resim sanatına verilen addır. Oldukça emek ve çaba isteyen bu sanat, ince detayları seven, yeni ve özgün kompozisyonlar oluşturma isteğine sahip bireyler için oldukça keyifli bir kurs olacaktır. Minyatür sanatına ilgi duyan kişiler boş vakitlerini bu minyatür kursu ile değerlendirebilirler.
  • 2.Ebru Sanatı: Renklerin suyla dansı olarak tanımlanan ebru sanatı, özel fırça ve boyalar ile yapılan bir süsleme sanatıdır. Renkli ve yenilikçi bir kişiliğe sahip olan bireyler bu farklı ve eğlenceli sanat dalını öğrenmek istiyorlarsa boş zamanlarını ebru kurslarına giderek değerlendirebilirler.
  • 3.Edebiyat: Kelimeler aracılığı ile yapılan güzel bir sanattır edebiyat. Okumayı seven, yazmaya ilgisi olan bireyler bu alandaki sanat kurslarını tercihleri arasında bulundurabilirler.
  • 4.Dans: Müzik eşliğinde yapılan ritmik hareketler bütünü olan dans, oldukça eğlenceli ve zevkli bir sanat dalıdır. Boş vakitlerinizi güzel ve eğlenceli geçirmek için oldukça ideal bir kurs seçimi olacaktır.
  • 5.Heykel: Birtakım maddeleri kullanarak üç boyutlu objeler yapma sanatıdır. Bu alana ilgili olan kişiler bu yöndeki kurslara yönelebilirler.
  • 6.Tiyatro: Bir metnin oyuncular tarafından canlandırılması sanatıdır. Bu alana yeteneği olanlar boş zamanlarını bu kurs ile değerlendirebilirler.
  • 7.Resim: Çeşitli boyalar ile zemine yapılan güzel sanata resim denilmektedir. İlgili kişiler bu kurslara giderek keyifli vakit geçirebilirler.
  • 8.Müzik: Sesleri melodi haline getirme sanatıdır. Bu alanda yetenekli ve kendini geliştirmek isteyen kişiler için güzel bir kurs seçimi olacaktır.
  • 9.Fotoğrafçılık: Anı yakalamak olarak tanımlanan fotoğrafçılık alanına ilgi duyanların kendilerini geliştirmeleri ve boş zamanlarını güzel bir şekilde değerlendirmeleri için ideal bir kurs tercihidir.
  • 10.Sinema: Bu alana dair herhangi bir eğitim görmüş olan bireylerin boş zamanlarında kendilerine farklı bakış açıları kazandırmaları açısından tercih edilebilecek güzel bir sanat kursudur.