BESTENİN SESİ PİYANO KURSU

blog yazısı ekle !

BESTENİN SESİ PİYANO KURSU

Bestekârların vazgeçilmez müzik aletlerinden bir tanesi olan piyano yediden yetmiş yediye herkesin dinlemekten zevk aldığı bir müzik aletidir. Müzikle ayrı bir çağ başlatan piyano batıda doğup tüm dünyada büyük bir beğeni kazanmıştır. Tüm dinleyenleri kendisine âşık eden piyano albenisini her geçen gün arttırarak ilerliyor.

Piyanonun tarihçesine biraz değinecek olursak piyano 18. yüzyılda yapılan bir müzik aletidir. İlk yapıldığında günümüzdeki halinden daha değişik bir hali vardır zaman içerisinde değiştirilerek bugünkü halini almıştır. 18. yüzyıl sonlarına doğru ilk eserleri Muzio Clementi vermiştir.
Sesi ile sizlerin içini büyük bir huzur kaplatan ve eşsiz bir melodiye sahip olan piyanoyu çalan kişilere piyanist denir. Sizlerde çok başarılı bir piyanist olmak istiyorsanız sizlere bu konuda büyük bir şekilde yardımcı olacak bir kurum tavsiye ediyoruz. Ankara piyano kursu sizlere tüm ihtişamıyla piyanonun tüm inceliklerini öğretmeye can atıyor. Kursumuz sizlere piyano ile nasıl harikalar çıkarabileceğinize öğretecektir.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Evrensel Sahne Sanat

Kızılay

Evrensel Sahne Sanat - Kızılay Dans Okulu

2008 yılında dans antrenörü Mesut SONAT tarafından kuruldu.

Dans ve müziğin birleştiği yerde hayatın ritmini birlikte yakalayalım. Latin dansları, Modern Dans, Oryantal, Klasik Bale, Piyano, Keman çalışmaları ile sanatın yaşamınızda varolmasına izin verin. Sanatın ışığı hep yolunuzu aydınlatsın…

Keman

Keman dersi almak için 8 ila 60 yaş arasında olmak yeterlidir. Profesyonel bir amaç güdülmüyorsa, sadece musiki ile ilgilenmek hayatınıza renk katmak güzel bir hobi edinmekse amacınız haftada 1 saat vakit ayırmanız yeterli olacaktır. Ayrıca profesyonel bir amacı olanlar için de özel programlarımız bulunmaktadır

Bale

Bale, çucuklarınızın yaşamı için atılan en önemli adımlardan biridir ve geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunmak bizleri mutlu edecektir.

Latin Dansları

DANS İLE YENİ BİR YAŞAM İÇİN… Günlük hayatın stresinden kurtulmak için son derece basit ve çok eğlenceli bir yol seçmek isterseniz eğer, Latin Dansları; Bachata, Salsa, Rumba, Cha cha cha, Pasadoble, Arjantin Tango, Vals'in yanı sıra, Oryantal, Jazz Dance, Line Dans ve Hip Hop gibi grup çalışmalarını deneyebilirsiniz…

devamını oku...
Adres: Karanfil sok. 37/9 Kızılay-Ankara

Atlas Sanat Okulu

İncek

devamını oku... Adres: Alacaatlı Mahallesi 3602 Sokak No: 1/65 Ankara - İncek

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Piyano tuşlu müzik aletlerinden bir tanesidir beyaz ve siyah tuşları bulunur. Piyano gibi müzik aletleri tuşlar vesilesiyle basıldığı zaman piyanonuz iç tesisatın da bulunan tahta çekiç ile tellere vurarak. Aslında bu özelliğinden dolayı tam tuşlu hem de vurmalı müzik aletleri arasında yer alır.

Sizlerde dünyaca ünlü piyanistler gibi piyano çalmak ve besteler oluşturmak için can atıyorsanız sizleri hiç vakit kaybetmeden Ankara piyano kursuna bekliyoruz.

Küçük yaşta piyano eğitimi olmak piyano çalmayı kavrayabilmek ve zekâ gelişimi için oldukça faydalı bir etkinliktir. Çünkü her iki elini birden kullanması ve notaları takip etmesi çocuğunuzun zihinsel gelişiminde çığır açacaktır.

Dünyaca ünlü Piyano sanatçılarımız fazıl say, idil biret, Tuluyhan Uğurlu, Hüseyin Sermet, Hande Dalkılıç ve daha sayamadığımız birçok sanatçımız gibi olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz. Özellikle çocuklarımızın hem zihinsel hem de sanatsal anlamada gelişmesini kurslarımız ile gerçekleştirebilirsiniz. Kurslarımızda verdiğimiz eğitim birebir ve grup halinde olmaktadır.

Sevgili bayanlar ve baylar hayalinizi gerçekleştirmek için daha fazla vakit kaybetmeyin ve kurslarımıza gelin eğitimdeki farkımızı sizlerde gözlemleyeceksiniz.

İlgili Videolar