ANKARA MÜZİK KURSLARI HAKKINDA

blog yazısı ekle !

ANKARA MÜZİK KURSLARI HAKKINDA

Müzik kursları, son dönemlerde oldukça meşhur olan kurs türlerinden biridir. Ayrıca müzik kursları, öğrencilerin profesyonel düzeyde müzik eğitimi alabilecekleri mekanlardır. Özellikle bir müzik türünü öğrenmek isteyenlerin ya da konservatuvar öğrencilerinin sıklıkla tercih ettikleri müzik kursları herkese hitap etmekte ve her seviyeye göre özel olarak ders verebilmektedir. Ankara müzik kursları bakımından oldukça zengin bir şehrimizdir. Müzik kurslarını en çok tercih edenler nitekim öğrencilerdir. Çünkü her ne şartlarda olursanız olun öğrenci iseniz kesinlikle en az bir müzik türünü çok iyi bilmelisiniz. Bu şekilde gideceğiz mekanlar, arkadaş çevreniz vs. bu şekilde çok kısa sürede kesinlikle vazgeçilmez biri haline gelirsiniz.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Müzik kursları, özellikle Ankara için artık vazgeçilmez bir hal almıştır. Ayrıca sadece öğrenciler için değil her cinsten ve her yaştan insanın tercih ettiği mekanlar haline gelmiştir. Yani müzik kursları Ankara ve Ankaralılar için ayrı bir öneme sahiptir. Sadece müzik hakkında bir şeyler öğrenmekten ziyade hayatında bir farklılık arayan, monotonlaşan hayatına değişik bir renk katmak isteyen herkesin rahatlıkla gidebileceği yerlerdir. Müzik kursları sadece müzik eğitimi vermekle kalmaz. Bunun yanı sıra bir de istediğiniz çalgı aletini çalabilmeniz için gerekli bütün eğitimlerin profesyonel olarak verilmesini sağlamaktadır. Bu dersler, size yardımcı olmak için dersler veren insanların anlatımından biraz daha farklı olarak size sunulur. Çünkü müzik kurslarında aldığınız eğitimler tam anlamıyla profesyonel eğitimler olup zaman, emek ve paranızın boşa gitmemesi için gerekli tüm ayrıntılara dikkat edilerek çalışma öğrenciye uygulanır. Ayrıca belirtmemizde fayda vardır, müzik kurslarında öğrencilerin en iyi şekilde ve en kısa sürede eğitimlerini başarılı bir şekilde tamamlayabilmeleri için uygulanacak çalışma programı öğrencinin kendi belirlediği boş zamanlara ve öğrencinin istediği seviyeye göre ayarlanır. Bunun da ancak uzman müzik hocaları ayarlayabilmektedir.

Ankara da yaşıyorsanız ve klasikleşen sporlardan ve ya diğer aktivitelerden sıkıldıysanız müzik öğrenmek tam da size göre olabilecektir. Müzik kursları bir öğrencinin profesyonel anlamda eğitim alabilmesi için altın anahtar niteliği taşıyan çok önemli mekanların başında yer almaktadır.