ANKARA MÜZİK KURSU KİMLERE HİTAP EDER?

blog yazısı ekle !

ANKARA MÜZİK KURSU KİMLERE HİTAP EDER?

Müzik kurslarına gitmek isteyen birçok kişinin aslında merak ettiği en önemli konulardan biri olan müzik kursları kimlere hitap eder sorusuna cevap aradık ve bulduğumuz cevapları sizler için detaylı bir şekilde paylaşacağız. Müzik ile ilgilenmek istiyorsanız ve profesyonel düzeyde bir eğitim almak istiyorsanız kesinlikle bir müzik kursuna kayıt yaptırmalısınız. Aslına bakarsanız müzik kursları kimlere hitap eder derken oldukça geniş bir soru olduğu için sizleri daha geniş bilgi alabilmeniz için bir müzik kursuna giderek uzman hocalara danışmanızı tavsiye ederiz. Ama biz yine de edinebildiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Özellikle Ankara'da yaşıyorsanız işiniz aslına bakılırsa oldukça kolaydır. Çünkü eğer amatör olarak müzik eğitimi almak istiyorsanız kesinlikle hevesinizin kırılmaması ve müzik eğitiminizin de yarıda kalmaması oldukça önemlidir. Bunu da ancak müzik kurslarına giderek başarmanız mümkündür. Diğer bir yandan tam profesyonel olarak konservatuvar düzeyinde eğitim almanız da mümkündür.bySANAT

GOP


devamını oku...
Adres: Mahat Magandi cad. 26/1 GOP-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Batı Sahne Sanat

Batıkent

Batı Sahne Sanat

devamını oku...
Adres: Yenibatı mah. Batı Villaları 2416 cad. 2377 sok. No:4 (yenimahalle devlet hastanesi arkası) Batıkent-Ankara

Demiurk Güzel Sanatlar Kursu (T.C MEB)

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Kordonboyu Cad. No: 48 (Elif Mevlana Etli Ekmek Üst Katı) Yenimahalle - Ankara

Meb Özel Duygu Bale Kursu

Çankaya

devamını oku... Adres: Birlik Mah. 435. Cadde No: 73/A Çankaya - Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Müzik kursları aslına bakılırsa birçok amaç için tercih edilmektedir. Yine bu tercihlere göre müzik kurslarının hitap ettiği kitleler de değişiklik gösterebilmektedir. Yani daha açık konuşacak olursak; müzik kursuna gitmeye karar verdiyseniz ve müzik kursları hakkında bilgiler topladıysanız artık kendinize bir amaç belirlemiş ve bu amacınız doğrultusunda da artık bir müzik kursuna kayıt yaptırabilirsiniz. Özellikle Ankara müzik kursları her ne amaç için müzik dersleri almak isterseniz tam olarak sizin istediğiniz seviyede dersleri profesyonel olarak verebilmektedirler. Özellikle uzman müzik hocaları Ankara müzik kurslarında bütün müşterilerine en iyi hizmetleri verebilmek için çalışmaktadırlar.

Popüler müzik, modern müzik, rock müzik, rep müzik ve daha sayamadığımız birçok müzik alanında müzik kursları gerek amatör olarak gerek ise de profesyonel olarak en iyi şekilde eğitimler vermektedir. Başarılı bir müzik sanatçısı olmak istiyorsanız mutlaka bir müzik kursuna giderek derslere katılmanız gerekmektedir. Çünkü uzman hocalar başarılı müzik sanatçılarının her yaştan ve her cinsten hiçbir engel teşkil etmeksizin çıkabilmesi için çalışmalar sürdürmektedirler. Aslına bakılırsa müzik kursları her yaştan ve her kesimden insanın rahatlıkla derslere katılabilmesi için özel olarak ayarlanmış ders programı sunmaktır.