KİŞİSEL GELİŞİMDE MÜZİĞİN 10 ETKİSİ

blog yazısı ekle !

KİŞİSEL GELİŞİMDE MÜZİĞİN 10 ETKİSİ

Müzik çocukları geliştirirken aynı zamanda da eğitiyor. Bu sebeple çocuklarınızı üç yaşından itibaren müziğe yönlendirmelisiniz. İnsanların kendini kötü hissettikleri zamanlarda müzik, adeta bir terapi görevi görür. Ayrıca müziğin, yorgunluğumuzu alma, özel günlerimizde bizim eğlenmemize yardımcı olma gibi daha pek çok olumlu etkileri bulunmaktadır. Okul öncesi dönemlerden başlayarak çocuklara müzik eğitimi aldırmak, çocukların kişisel gelişimlerine oldukça büyük katkılar sağlayacaktır. Çocuklara onlar için uygun olan müzikleri dinletmenin de önemli olduğunu unutmamak gerekir. Uzmanlar, çocuklara; çocuk şarkılarının yanı sıra klasik müziğin dinletilmesinden yana. Arabesk tarzı müziklerin ise kesinlikle çocuğa dinletilmemesi gerektiğinin de altını çiziyorlar. Çocuklarınızı Ankara ve daha pek çok şehirde bulunan müzik kurslarına yönlendirerek gelişmelerine ve eğitimlerine fayda sağlamalarına yardımcı olabilirsiniz. Kişisel gelişimde müziğin 10 etkisi nedir? Sorusunun cevabı ile devam edelim.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara  • 1.Çocukların iletişim kurma becerilerinin yanı sıraa kendilerini rahat ve doğru bir şekilde ifade etmelerine yardımcı olur.
  • 2.Müzik ile çocuklar dinleme alışkanlığı kazanırlar.
  • 3.Çocukların sosyalleşmesinde de müziğin büyük etkisi bulıunmaktadır. Uzmanlar, piyano eğitimi alan çocukların adaptasyon, disiplin, özgüven, sorumluluk,rahatlama becerisi, kişisel düşünce tarzı kişisel özelliklerinde gelişmeler kaydettiğini belirtiyorlar.
  • 4.Akciğer gelişiminde ve solunum kontrolünde şarkı söylemenin, enstrüman çalmanın ise büyük ve küçük kas gelişimine ve kas ve zihin uyumu gelişimine büyük faydaları vardır.
  • 5.Dil gelişiminde de müziğin etkisi büyüktür. Okul öncesi dönemde gelişen dil, bu dönemlerde söylenen tekerleme ve şarkılar sayesinde gelişirken, okul döneminde de yazmayı kolay öğrenmelerine etki etmektedir.
  • 6.Çocukların konsantrasyonlarının gelişmesinde de müziğin rolü oldukça büyüktür. Müziğin ciddi anlamda dikkat yoğunluğu gerektirmesi, kendine ait iç dünyasının disiplininden kaynaklanmaktadır.
  • 7.Müzik eğitimi ile bilişsel işlemler ve algıda da gelişmeler görülmektedir.
  • 8.Müzik ile çocuklar daha bağımsız ve özgür bir ruh kazanırlar.
  • 9.Müzik ile birlikte çocuklarda ince ve derin düşünme, yücelme ile birlikte yüceltme duyguları da gelişir.
  • 10.Müzik çocukların sadece müziksel becerilerini değil, tüm kişisel becerilerini de geliştirmesine etki eder.