TÜRK ESİNTİSİ SERAMİK KURSU

blog yazısı ekle !

TÜRK ESİNTİSİ SERAMİK KURSU

Hammaddesi toprak olan ve her türlü alanda kullanılan tüm eşyaların seramikten olduğunu hepimiz biliyoruzdur. Toprak ile uğraşmak insanoğluna her daim huzur vermiştir nedenlerinden biride topraktan yaratılıp tekrar olmaktan geçtiğiniz her duymuşuzdur. Toprakta yapılan her türlü eşyaya seramik denir ve bardaktan çaydanlığa, çanak çömleğe daha birçok süs eşyasına seramik ile elde edebiliriz.

İnsanlık tarihi ile aynı yaşta olan seramik tüm bereketi içerisinde saklıyor ve bunu yaparken de bozulmasını engelleyip tazelikten yana hiçbir şey kaybetmemesini sağlıyor. Önceleri ihtiyaçtan ötürü kullanılan seramik kaptan daha sonra buna ek olarak sanatsal bir değer taşımaya başladı.Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Alev Sanat Galerisi

Çayyolu

Alev Sanat Galerisi 2013 yılında Alev SAKINCI tarafından kurulmuştur. Sanata ve sanatçıya verdiği önemle, bugün sanatseverlerin kültür mekânı haline gelmiştir. Sanat'ın ulaşılabilir olmasını kendine misyon edinen Alev Sanat Galerisi, Çayyolu Park Caddesindeki yerinde sanatseverlere daha geniş bir ortamda hizmet vermektedir.
Sanat Atölyesinde Yetişkin ve Çocuklara Desen, Yağlıboy, Suluboya Resim, Seramik, Çini sanat kursları başlamıştır.
Sanat Galerisinde her ay düzenli Sergiler açılmaktadır.

Sergiler ve Sanat Çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

devamını oku...
Adres: Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Park Caddesi 2866 Sokak No:51/A Çayyolu-Ankara


Anadolu'da Selçuklu ve Osmanlı devletinin seramik ve çini sanatında bir önder olup tüm dünyada tanıtmışlardır. Özellikle Osmanlı döneminde en parlak dönemini yaşamıştır mavi-beyaz desenleri ile hepinizin gözü önünde canlanmaya yetecektir.

Kilden harikalar çıkarmak ve bunları hayranlıkla kullanmak hatta ve hatta yaptığınız malzemeleri satışa sunarak bundan gelir kazanmak istiyorsak öncelikle bu işin tüm ince detaylarını öğrenmemiz gerekecektir. Bunu nerden öğrenmeliyiz diye düşünüyorsanız. Ankara seramik kursu size bu konuda bir şeyler öğretmeye can atıyor.

Dilerseniz sizlere kısaca bir anlatalım. Öncelikle seramik toprağın ve iyi şekil alabilen ve sağlam olan bir cinsi olan kilden elde etmemiz gerekmektedir. Elde ettiğimiz kili tüm artık maddelerden eleyerek ayırıp saf bir şekilde çamur haline getirmeliyiz. Çamurumuzu oluşturduktan sonra dinlendirip suyunun çıkıp gitmesi sağlanır. Kalan hamur ile şekillendirme işlemleri yapılır. Kurutulur ve varsa pürüzler narince zımparalanır.

Ankara seramik kursu ile sizlerde bir seramik ustası olabilir ve hayal ettiğiniz kendi tasarımınız olan eşyaları kendiniz üretebilirsiniz. Hayalini kurduğunuz almak istediğiniz arayıp da bir türlü bulamadığınız uğruna günlerce çarşı, pazar, mağaza mağaza gezdiğiniz seramik eşyaları kendiniz dilediğiniz gibi üretmek ister misiniz?

Kursumuzda seramiğe gönül vermiş hocalarımız ile Osmanlı motiflerini evinize sanatınıza aktarabilir ve Osmanlıyı içinizde yaşattığınız ve sanatınızda ünlü motifler kullanabilirsiniz. Dilerseniz kendi figürlerinizi kendiniz oluşturabilir ve kendi tasarladığınız ile gurur duyabilirsiniz.

Kursumuz hakkında daha detaylı bilgi edinmek ve derslerimizin işleyiş şekline bizzat kendiniz şahit olmak istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.