OZANLARIN YOLDAŞI BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

OZANLARIN YOLDAŞI BAĞLAMA KURSU

Bağlama, Türk musikisinde çok önemli bir yere sahip olan bir müzik aletidir. Türk tarihinde Osmanlı'dan bu yana çok önem verilen aslında başlarda pek hak ettiği değeri görmese bile daha sonraları hak ettiği değeri görmeye başlamıştır. Osmanlı'da ilk olarak sarayda çalınması başlamış daha sonraları halkın arasına giderek daha çok yayılmaya başlanmıştır.Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

devamını oku... Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


İlk olarak 5 telli yapılmış daha 7 sonraları telli olarak yapılmıştır. Bağlamanın atası olan kopuz bağlama ile çok fazla bir benzerliği bulunuyor.

Sizde ünlü bir bağlama sanatçısı ve işinin ehli olmak istiyorsanız sizleri Ankara bağlama kurslarına davet ediyoruz. Ozan olmak ve bağlamayı çalabilmek bağlama sanatçısı olmak artık zor değil. Sizlerin emek ve sabrı bizim verimli derslerimiz ile artık her şey daha kolay olacak bundan emin olabilirsiniz.


Bağlama çalmak daha önce hiç bu kadar kolay olmamıştı. Telli çalgılarımızdan biri olan ve Türk halk müziği ve klasik müziklerimizde pek kullandığımız bir müzik aletlerimizdendir.

Türk müziğinde bu denli önemli olan kanun diğer müzik aletlerinin oldukça falı bir görünüme sahiptir. İki elin işaret parmağı ile çalındığı bilinir fakat bu doğru bir bilgi değildir. Doğru olan ise kanun iki elin tüm parmakları ile çalınır.


On parmağın onunu da kullandığımız için bol miktarda parmak egzersizi yapmak çalınması esnasında sizlere çok yardımı olacaktır. Bağlamanın eşsiz sesi sizlere ozanları hatırlatacaktır.

Ünlü ozanlarımız gibi olmayı hepimiz az ya da çok istemişizdir. Sizlerde onlar gibi olmak istiyorsanız sizlere onlar gibi olmanın kapılarını Ankara balgama kursu açıyor. Bağlama kurslarımızda ile her şeyi artık daha iyi kavrayacaksınız.

Ünlü âşıklarımızdan olan Âşık Veysel günümüzün yani 21. Yüzyılın en büyük âşıklarındandır. Ondan sonra büyük âşık Neşet Ertaş günümüz gençlerine çok iyi bir kılavuz olmuşlardır. Sizlerde bu kılavuzların izinden gitmek ve bağlamayı vefalı bir dost, yoldaş gibi görmek istiyorsanız sizleri kurslarımıza bekliyoruz.

Dilerseniz kurslarımıza gelip ücretsiz derslerimizden yararlanabilir ve kurslarımızın kalitesi kendi gözleriniz ile görebilir ve gönül rahatlığı ile kendinizi, umutlarınızı ve hayallerinizi bizlere emanet edebilirsiniz.