ANKARA KONSERVATUAR VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK

blog yazısı ekle !

ANKARA KONSERVATUAR VE MÜZİK OKULLARINA HAZIRLIK

Müziğin tarih sayfalarında adını yazdırma işlemi insanlığın varoluş tarihi ile aynı zamana denk gelmektedir. Şöyle ki sanatın önemli bir parçası olan müziğin temelleri ilk insanlar tarafından atılmıştır. Onun içindir ki müzik bizlerin vazgeçemediği bir sanat dalıdır. Bu şekilde kendimizi çok rahat ve huzurlu hissedebiliyoruz.
Duygu ve düşüncelerimizi müzik sayesinde çok rahat ve akıcı bir şekilde dışarıya vuruyor, bunu yaparken de kendi iç dünyamızda büyük bir hafifleme hissediyoruz. Bu şekilde varlığımızı ortaya koyup "bende bu hayatın içerisinde varım ve bende düşünebilen bir canlıyım" diyebiliyor ve duygularımızın varlığından insanları haberdar edebiliyoruz. Sevinçlerimizi, üzüntülerimizi, korku ve heyecanımızı müzik ile anlatabiliyoruz.

Şarkı söylemek veya yazmak ile elbette iş bitmiyor bunu daha da ileriye taşımalı ve kusursuzluğu bu şekilde yakalamaya çalışmalıyız. Bunu da konservatuar ve müzik okulları sayesinde gerçekleştirebiliriz. Tabi bu okullara giriş aslında sanıldığı gibi kolay olmuyor çünkü bu okullar kusursuza yakın bir yetenek peşinde koşuyor ve onu daha da geliştirerek kusursuz yapıyorlar.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

SEM Müzik Sanat Merkezi Batıkent

Batıkent


devamını oku...
Adres: Turgut Özal Mahallesi 2102. Cadde 20/B-A Batıkent-Ankara


Müzik sanatının essizliği ve göz alıcı oluşu geçmişten günümüze her daim ilgi görmektedir. Müziğin basit bir olay olmadığını emek ve bilgi birikimi istediğini konservatuar ve müzik okulları sayesinde öğrenebiliriz. Ama bu okullara girebilmek için de bir bilgi birikimi ve yetenek şart olmalı. Ankara Konservatuar ve müzik okullarına hazırlık kursları sayesinde ön bilgi ve beceriyi oluşturabilir ve bu okullara girmek için sınavlara daha iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

Hayalini kurduğunuz okullara girmek ve hayalinizi gerçeğe dönüştürmek isteyen herkesi Ankara konservatuar ve müzik okullarına hazırlık kurslarına davet ediyoruz. Kurslarımız sayesinde daha emin adımlar ile hayalinizi gerçekleştirme yolunda yürüyeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Kurslarımız sayesinde hayallerinizi gerçekleştirebilir ve büyük bir sanatçı olma yolunda ilk adımı atabilirsiniz.

Kurslarımızda Yorum yapabilme yeteneğini, müzik kulağına sahip olmayı ve daha birçok faydalı aktiviteyi benimseyebilir ve kazanmak istediğiniz okullara bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Değerli öğretmenlerimiz sayesinde öğrenmek daha eğlenceli ve tahmin ettiğinizden çok daha basit olduğunu sizlerde kendiniz fark edeceksiniz. Hayalinizi gerçekleştirmek isteyen herkesi kurslarımıza davet ediyoruz.