OZANLARIN TEK DOSTU BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

OZANLARIN TEK DOSTU BAĞLAMA KURSU

Müzik ruhun gıdasıdır sözünü hepimiz duymuşuzdur. Atalarımızın bu tespiti boşuna değil elbette. Bizde bu sözden ilham alarak ruhumuzun ve bedenimizin dinlenmesi aynı zamanda doyuma ulaşması için müziğe ihtiyaç duyarız. Müzik birçok karışık duygulardan arınıp daha iyi düşünebilmemizi sağlamaktadır.

Anadolu insanın çok değer verdiği bir müzik aleti olan bağlamadan biraz bahsetmek istiyoruz. Anadolu ve orta Asya denilince ve birde müzik denilince insanın aklına direkt olarak gelen müzik aleti bağlamadır. Bağlamanın benzersiz ve doymak mümkün olmayan sesi ile sizlerde herkes gibi ruhunuzu dinlendirecek ve sizlerde bağlamayı çalmak için büyük bir istek duyacaksınız.

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Armoni Wedding Dans Studio

Ümitköy

devamını oku... Adres: Ümit Mahallesi 2510. Cadde No:12 Ümitköy Çankaya-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara

DNZ Müzik Kursu

Kızılay

T.C. M.E.B. DNZ Müzik Prodüksiyon Sanat Kursları

Sanatın her alanın da faaliyet gösteren ve optimum başarıyı hedefleyen kurumumuz, tüm sanatseverler için bir sanat merkezi haline gelmiştir.

Kurumumuz, enstrüman derslerine katılım da bulunan tüm amatör müzisyenlerimizin hızla yol almalarını sağlamak ve mümkün olan en kısa zamanda kursiyerlerimizde ki potansiyel başarıyı ortaya çıkarabilmek için müzik derslerine yeni boyut kazandırmış ve profesyonel stüdyo ortamına taşımıştır, bu doğrultuda kursiyerlerimiz Müzik teknolojileri ve müzik bilimi ile ilgili her türlü doneye ulaşabilecek,ÜCRETSİZ olarak profesyonel stüdyo ortamında kayıt yapabileceklerdir.Kurumumuz toplantı ve açılış organizasyonları ile ses ve ışık sistemleri kiralama,kurulum ve teknik danışmanlık hizmetleri konularında da hizmet sağlamaktadır.

PRODÜKSİYON
• Reklam müziği
• Jingle
• Belgesel müziği
• Dizi müziği
• Film müziği
• Audio & Video Edit
• Albüm
• Demo

ORGANİZASYONLAR
• Toplantı ve açılış organizasyonları
• Düğün, nişan, sünnet düğünü, balo, parti, organizasyonları
• Okulların tören ve müsamere programları
• Animasyon ve özel gösteriler
• Ses ve ışık sistemleri
• Müzik Grupları
• İç ve Dış Mekan Tasarımı
• Lazer ve havai fişek gösterileri
• Tiyatro gösterileri

SANAT EĞİTİMİ
• MÜZİK;
o Piyano
o Bağlama
o Keman-Viola-Çello
o Yan Flüt
o Şan
o Armoni
o Solfej - Dikte - Deşifre
o Gitar
o Ud - Lavta
o Ney
o Kanun

MÜZİK TEKNOLOJİSİ
o Alt Yapı Düzenleme ( Aranje )
o Squencer Programları
o Audio Teknolojisi
o Digital Ses İstasyonları
o Analog Sistemler
o Ekipman Kullanımı
o Microfonlama
o Sampler Sound Editing

devamını oku...
Adres: Konur 2 Sok. 51/7 ( Emniyet Genel Müdürlüğü Kız Yurdu Karşısı ) Kızılay-Ankara


Bu isteğinizi en güzel bir şekilde karşılamak için sizleri Ankara bağlama kurslarına bekliyoruz. Kurslarımıza kayır yaparak hayalini kurduğunuz müzik aletine büyük bir adım yaklaşmış olacaksınız. Kurslarımızdan elde ettiğiniz bilgilerden yola çıkarak sürekli ve azimli çalışmalarınız ile başarıya ulaşabileceksiniz.

Bağlama sesinin özellikle Türk insana verdiği huzur herkes tarafından bilinmektedir. Sanatın her dalı insana huzur ve mutluluk verir ama bu konuda bağlamanın yeri hep ayrıdır. Peki, huzur bulduğunuz bağlamayı sizlerde profesyonel bir biçimde çalmayı istemez misiniz? Eğer cevabınız herkes gibi evet ise sizleri Ankara bağlama kurslarına ve oradan da hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Bağlama sesini duyduğunuzda mest olup huzur duyuyorsanız bağlama ile ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenip sizlerde çalabilirsiniz. Bunu kursumuz ile başarabilir ve çok kısa bir zaman zarfı içerisinde kendinizdeki değişimi sizler gibi çevrenizin de fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Anadolu'nun eşsiz güzelliği ile bütünleşmiş olan ve ünlü âşıklarımızın elinden düşürmediği, yanından bir an olsun ayırmadığı bağlamayı en iyi bir biçimde öğrenmek istiyorsanız sizlere en iyi şekilde eğitim verecek olan ve alanında büyük bir sanatçı olan eğitmenlerimiz ile öğrenecek ve sizlerde âşıklarımızdan Yunus Emre, Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve günümüzün usta aşıklarından olan Neşet Ertaş gibi olabilir ve onların izinden gidebilirsiniz.

Bizlere ulaşmak için ve bağlamanın tüm kolaylıklarını öğrenmek için bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir ya da bizzat gelip nasıl bir eğitim verdiğimize bakabilir ve böylelikle kurslarımıza kayıt yapabilirsiniz.