OZANLARIN TEK DOSTU BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

OZANLARIN TEK DOSTU BAĞLAMA KURSU

Müzik ruhun gıdasıdır sözünü hepimiz duymuşuzdur. Atalarımızın bu tespiti boşuna değil elbette. Bizde bu sözden ilham alarak ruhumuzun ve bedenimizin dinlenmesi aynı zamanda doyuma ulaşması için müziğe ihtiyaç duyarız. Müzik birçok karışık duygulardan arınıp daha iyi düşünebilmemizi sağlamaktadır.

Anadolu insanın çok değer verdiği bir müzik aleti olan bağlamadan biraz bahsetmek istiyoruz. Anadolu ve orta Asya denilince ve birde müzik denilince insanın aklına direkt olarak gelen müzik aleti bağlamadır. Bağlamanın benzersiz ve doymak mümkün olmayan sesi ile sizlerde herkes gibi ruhunuzu dinlendirecek ve sizlerde bağlamayı çalmak için büyük bir istek duyacaksınız.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Bu isteğinizi en güzel bir şekilde karşılamak için sizleri Ankara bağlama kurslarına bekliyoruz. Kurslarımıza kayır yaparak hayalini kurduğunuz müzik aletine büyük bir adım yaklaşmış olacaksınız. Kurslarımızdan elde ettiğiniz bilgilerden yola çıkarak sürekli ve azimli çalışmalarınız ile başarıya ulaşabileceksiniz.

Bağlama sesinin özellikle Türk insana verdiği huzur herkes tarafından bilinmektedir. Sanatın her dalı insana huzur ve mutluluk verir ama bu konuda bağlamanın yeri hep ayrıdır. Peki, huzur bulduğunuz bağlamayı sizlerde profesyonel bir biçimde çalmayı istemez misiniz? Eğer cevabınız herkes gibi evet ise sizleri Ankara bağlama kurslarına ve oradan da hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Bağlama sesini duyduğunuzda mest olup huzur duyuyorsanız bağlama ile ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar öğrenip sizlerde çalabilirsiniz. Bunu kursumuz ile başarabilir ve çok kısa bir zaman zarfı içerisinde kendinizdeki değişimi sizler gibi çevrenizin de fark etmesini sağlayabilirsiniz.

Anadolu'nun eşsiz güzelliği ile bütünleşmiş olan ve ünlü âşıklarımızın elinden düşürmediği, yanından bir an olsun ayırmadığı bağlamayı en iyi bir biçimde öğrenmek istiyorsanız sizlere en iyi şekilde eğitim verecek olan ve alanında büyük bir sanatçı olan eğitmenlerimiz ile öğrenecek ve sizlerde âşıklarımızdan Yunus Emre, Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Aşık Veysel ve günümüzün usta aşıklarından olan Neşet Ertaş gibi olabilir ve onların izinden gidebilirsiniz.

Bizlere ulaşmak için ve bağlamanın tüm kolaylıklarını öğrenmek için bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilir ya da bizzat gelip nasıl bir eğitim verdiğimize bakabilir ve böylelikle kurslarımıza kayıt yapabilirsiniz.