ANADOLU'NUN SESİ BAĞLAMA KURSU

blog yazısı ekle !

ANADOLU'NUN SESİ BAĞLAMA KURSU

Bizler Türk vatandaşı olarak olduk olası bağlamaya karşı ilgimiz vardır. Sürekli bir bağlama çalma hevesi içerisindeyiz fakat çalmaya cesaret edemez birçok insan zor olduğunu düşünürler. Ama biliriz ki gönül rahatlığı ile bağlama çalınmasını öneririz. Atalarımızın müzik aletini unutmamak v unutturmamak için sizleri Ankara bağlama kurslarına bekliyoruz.
Bağlamanın tarihçesinden birazcık bahsedecek olursak eğer bağlama atasını geliştirip bugünkü şeklini almıştır. Bağlamanın atası ile dede korkut hikâyelerinde adı sıklıkla kullanılan kopuzdur. Kopuz 1500 yıllık bir geçmişe sahip olan bir müzik aletidir ve birden fazla telli saz türünün atasıdır diyebiliriz. Kopuz Orta Asya da ki Türkler tarafından kullanılmıştır ve gezginci ozanlar tarafından Anadolu'ya getirilmiştir.

Ankara bağlama kurslarına katıldığınız takdir de sizleri çok mükemmel bir eğitim karşılıyor. Bağlama alanında uzman eğitmenlerimiz ve onların engin bilgileri ile çalışmaktan, onlarda bilgi sahibi olmakla çok büyük keyif alacaksınız ve en kısa sürede bağlamadan bilinen şarkıları çalabilecek ve daha sonraki aşamalarda çok daha iyi bir hale gelecek ve kendinizi geliştireceksiniz.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Seda Müzik ve Sanat Kursu

Beştepe

Ankara Beştepe semti Azaflı Plaza'da bulunan Səda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm dersleri her yaş grupuna hitap eden öğrencilere profesyonel hocalarımız tarafından verilmektedir.

Beştepe Səda Müzik Kursunda Piyano dersleri ile birlikte Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney, Şan ve Ritm Derslerimiz sıfırdan ileri seviyeye kadar hocalarimiz tarafından çalıştırılıyor. Səda Müzik Kursu çalışmalarında Müzik eğitiminin insan yaşamındaki yerini ve önemini kanıtlamaya çalışıyor.

Beştepe Seda Müzik Kursunda Piyano, Keman, Gitar, Ukulale, Bağlama, Ud, Ney ve Ritm derslerinde eğlenceli ve hızlandırılmış şekilde nota okuyarak, Bona ve Solfej çalıştırılacak şekilde dersler verilmektedir. Beştepe Seda Müzik Kursu "Müzik Ruhun Gıdasıdır" deyimine dayanarak ders kayıtlarımız devam etmektedir.


devamını oku...
Adres: Beştepe Mahallesi Zübeyde Hanım Caddesi No:56 Beştepe - Ankara

Adım Sanat ve Dans Okulu

Yaşamkent

devamını oku... Adres: Yaşamkent Mah. 3300. Sokak No: E / 5 Modacity Yaşamkent - Ankara

Armoni Dans ve Müzik Akademi

Dikmen

devamını oku... Adres: Osman Temiz Mahallesi 1026. Cadde No:50 Dikmen-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara

Demiurk Sanat Akademi

Yenimahalle

devamını oku... Adres: Yunus Emre Mah. Catalkaya Sokak No: 48-1 Yenimahalle Ankara


Sizlerde o meşhur ozanlarımız o eşsiz sanatçılarımızdan birileri olmak ilerde kendinizi onlar gibi mükemmel bir şekilde bağlama çalmak istiyorsanız sizleri kurlarımıza davet ediyoruz. Bağlama ile duygu ve düşüncelerinizi hiç bir şekilde aksatmaya uğramadan tıpkı eşsiz bir şiir gibi karşınızdaki insana ya da direkt olarak kendinize aktarabilir ve bu güzelliği doyasıya yaşayabilirsiniz.

Geçmişte adından sıklıkla bahsedilen ve hala günümüzde önemini yitirmemiş birkaç bağlama ustaları sizlere tanıtmak isterim. Yunus Emre, Kaygusuz Abdal, Karacaoğlan, Âşık Veysel, Neşet Ertaş, İsmail Tunçbilek, Mustafa İpekçioğlu ve daha birçok isim gibi yıldızınızın parlamasını istiyor ve bağlamadan hem maddi em de manevi bir kazanç sağlamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kurslarımıza gelip kayıt yaptırmak olacaktır.

Kurslarımızın sonunda sizde hem ruhsal hem de sanatsal bir değişime hazır olun. Daha fazla beklemek istemiyorsanız bizlere iletişim adreslerimizden ve ulaşabilir ve sizler için düzenlemiş olduğumuz bu kurslara kaydınızı yaptırabilirsiniz. Hayalleriniz olan bağlamayı çalmak için harekete geçmenizin tam vakti daha fazla vakit kaybetmeyin.