ETKİLEYİCİ KONUŞMANIN ADRESİ DİKSİYON KURSU

blog yazısı ekle !

ETKİLEYİCİ KONUŞMANIN ADRESİ DİKSİYON KURSU

Diksiyon eğitimi ve etkin konuşmanın yani doğru, güzel ve etkili konuşmanın amacı; kişilerin Türkçe'nin kurallarına uygun, akıcı, uygun tonlamada, anlaşılır ve güzel konuşma becerisi geliştirmelerini, kişilerin kendini en doğru ve etkin bir biçimde şekilde ifade edebilmelerini, sesleri tanımasını, harf hece gibi ögelerin tonunu ve akıcı konuşmasını amaçlamaktadır.
Özgüven problemini aşma, heyecanı yenme, bireyin topluluk önünde konuşma, sesini etkili bir biçimde kullanma, kurallara uygun akıcı temiz bir konuşma yapmasını öğretmeyi sağlamaktır.

Hepimiz biliyoruz ki ülkemizde ve dünyada konuşmayı bildiğiniz kadar değerlisiniz yani konuşursan varsın konuşamazsan yoksun. Herkes sizi yıkmaya çalışır. Bu yüzden etkileyici konuşmanın yollarını aramalı ve diksiyon kurslarına gitmelisiniz.

Konuşamadığınız zamanlarda diksiyon kursları yani Ankara diksiyon kursları sizleri kötü bir rüya gibi olan bu zamanları aşmanızda yardımcı olacak artık. O rüyadan, kâbustan uyanıp sizinde varlığınızı kanıtlamanızı bende burada varım demenizde yardımcı olacaktır. Ayrıca şunu da bildirmek isterim ki dili ustalıkla kullanabilen kelimeler ile oyun oynayanlar daha çok aktif daha çok konuşkan, sosyal çevrelerinde tanınmaları daha olanaklı olacaktır.

Flex Dans ve Sanat Akademi

Balgat

devamını oku... Adres: Oğuzlar Mahallesi Barış Manço Caddesi No:17/A Balgat-Ankara

Salsa Ankara Dans Akademisi

Bahçelievler

Salsa Ankara Dans Akademisi

Salsa Ankara Dans Akademisi, 2005 yılında Ankara Universitesi bünyesindeki dans eğitmenleri tarafından ilk olarak Dansanka adı altında kurulmustur ve 2007 yılından bugüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Salsa Ankara Dans Akademisi ve Sanat Kulübü deneyimli kadrosuyla dans eğitimi,Tiyatro, diksiyon, yaratıcı drama eğitimi,her hafta pratik ve dans geceleri, düzenli parti organizasyonlarıyla hayatınıza renk katmayı amaçlamaktadır.

Bizimle iletişime geçerek; Dansa ve sanata ilk adimi atabilirsiniz,organizasyonlarınıza danscılarımızla renk katabilirsiniz, alacağınız özel derslerle sizin icin onemli olan günleri unutulmaz kılabilirsiniz.


devamını oku...
Adres: Bahçelievler Mahallesi Azerbaycan Caddesi No:35 K:1 Bahçelievler-Ankara

Angora Dans Stüdyosu

Tunalı

Salsa Angora

SalsaAngora grubu 2003 yılında kurulmuş bir gösteri, organizasyon, dans eğitim grubudur. Bünyesinde yerli ve yabancı pek cok danscı ve eğitmen bulunan SalsaAngora grubu çok farklı dans türleri ile ilgili olarak bu güne kadar pek çok başarılı organizasyon düzenlemiş ve konusunda Türkiye'de bir ilk olmayı başarmıştır.

2003 yılında Kıvanç GÜR, Deniz ŞAYLAN, Ercüment MERGEN, Elif KARAHAN, Muzaffer GÜR tarafından kurulan SalsaAngora şu anda Kıvanç GÜR'ün başkanlığında eğitim hayatına devam etmektedir.Kurulmasından bu yana yaptığı gerek sosyal gerekse kültürel organizasyonlar ile gelişmesini devam ettirmektedir.

2006 yılında Akay caddesi no: 28'de dans stüdyosunu açan SalsaAngora şu anda Türkiye'nin en büyük dans stüdyolarından birine sahiptir. SalsaAngora dans stüdyosu 650 m2 alana yayılmış olup eğitim verilen A Dersliği 170 m2 ve B Dersliği ise Her hafta yapılan farklı etkinlikller ile beraber öğrencilerini hep bir arada tutmayı hedeflemiştir. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesinde yer alan SalsaAngora'da Kıvanç Gür Türkiye Dans Sporları federasyonu Organizasyon komitesi başkan yardımcılığ, Salsa Hakemliği ve Antrenörlüğü,görevlerini yapmaktadır. 2008-2009 dönemi itibari ile bünyesine yeni eğitmenler katmış olan SalsaAngora 12dans eğitmeni, 18 asistan eğitmeni ve 45 yarışmacısı ile eğitimlerine devam etmektedir.

SalsaAngora Bünyesinde sosyal sınıfların yanında, Salsa,Hiphop,Bachata,Tango,Latin Dansları ve Çocuklar gösteri grupları da bulunmakta ve Yurtiçi Yurtdışı pekçok organizasyonda gösteril

SalsaAngora Grubu haftada 2 defa olacak şekilde; Perşembe günleri Tunus caddesi Newcastle Gate 66, Cumartesi günleri SalsaAngora dans stüdyosu'nda Latin geceleri düzenlenmekte ve Her hafta yine SalsaAngora Dans Stüdyosunda eğitimi verilen dansların pratikleri yapılmaktadır. Öğrencilerine katıldıkları eğitimlerde her 2 ayda bir katılım belgeleri verilmekte ve bu belgeler için özel geceler tertip edilmektedir.

SalsaAngora grubu sene içerisinde yutdışından Avrupa ve Dünya çapında tanınmış hocalar getirterek çeşitli workshoplar ve eğitimler de verdirmektedir.Bu eğitimlere sadece Ankara'dan değil tüm Türkiye'den büyük katılımlar olmakta ve pek çok TV kanalı takip etmektedir.Yeni sezon için de çeşitli latin dans hocaları ile irtibata geçilmiştir. SalsaAngora grubu bünyesinde bulunan yarışmacı çiftler gerek Türkiye gerekse Türkiye dışında yapılan yarışmalarda çeşitli dereceler alarak ülkemizi başarı ile temsil etmişler ve bir çok ödül almışlardır. İlerleyen zamanlarda bu tür yarışmalara daha çok SalsaAngora grubu yarışmacısı katılacaktır.

devamını oku...
Adres: Güvenevler Mah. Güneş Sokak 1/1 - Şili Meydanı Tunalı-Ayrancı-Ankara


Yani sizlerde herkes gibi etrafındaki kişileri etkilemeyi istiyorsunuzdur. Sizlerde güzel ve akıcı konuşmak istiyorsunuz ancak nerden veya nasıl bir şekilde başlayacağınızı bilmiyorsanız.

Ankara diksiyon kursları sizlere diksiyon ile ilgili a'dan z'ye ne varsa bildiklerimizi aktaralım ve sizlerde artık yeni bir kimlik ile dünyanın karşısına dikilin ve hakkınız olanı güzel konuşma ve etkili konuşma ile alın. Kurslarımız ile farkınızı ortaya koyun.

Güzel konuşmak bir sanattır ama maalesef ki herkes bu sanatı icra edemez. Diksiyon bilgisine ve uygulamasına ihtiyaç vardır. Sözün çıkışı ve gelişine göre ses tonunu ayarlayan kişi karşısındaki çok rahatlıkla etkileyebilir. Ses tonunu ayarlayamayan birinin karşısındakini etkilemesi pek olanaklı değildir. Bunu daha kolay hale getiren kursumuza davet edildiğinizi sakın unutmayın. Bu işin duayenleri olan eğitmenlerimiz ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Konuşma yaparken el-kol koordinasyonunuzu kelimeleri telaffuz edişinizi ve ses tonunuzu ayarlamanızı kursların sonunda çok iyi biliyor ve çok iyi kullanıyor olacaksınız bundan emin olabilirsiniz. Kursun sonunda sizdeki farklılığı herkesin fark etmesine hazır olun zira bu konuşmadaki ustalığınız sayesinde göreceğiniz ilgi sizleri biraz şımartabilir.